[]

Elektrikli radyatör çok yakar mı?

Doğalgaz olayını bırakıp kullandığım tek odada bunu çalıştırayım diyorum.
Mantıklı mı sizce ne dersiniz?

Ya da Ufo mu kullansam n'apsam?

 
yalıtım çok iyi değilse, istanbul - ankara gibi şehirlerde ısınamazsınız. ısınmak için açtıkça da çok yakar :(


  • freya  (16.02.15 15:49:32) 
Aslında orta ayarda gayet güzel ısıtıyor, aşırı sıcağı sevmem zaten. Merakımın sebebi bu cihazları artık pek görmez oldum, çok yaktığı için talep görmüyor mu acaba? Malum artık Ufo'lar revaçta.


  • msb  (16.02.15 15:51:49) 
Elektrikle ısınma hala doğalgaza göre pahalı. En az yakanını da alsan durum kabaca böyle. Doğalgaz ile sadece odandaki radyatörü yakarak kullanmaya devam. Ufo tarzı ısıtıcılar odayı değil ufak bir bölgeyi ısıtır, kapatınca da uçar gider. Genel olarak odayı kalıcı ısıtabilmek için radyatör şart.


  • osurdum  (16.02.15 15:52:35) 
3 zamanlı sayaç varsa elektriğin pahalı olduğu zamanda (17-22 arası) faturayı kabartabilir. ucuz olduğu zamanda (22-06 arası) uygun olabilir.

Elektrikli radyatör ufodan daha iyi bence.

edit: elektrikli radyatör = yağlı radyatör burada.
  • inheritance  (16.02.15 15:54:55 ~ 17.02.15 08:05:49) 
tahmini çalıştırma süresi üzerinden ve cihazın arkasındaki verilerden kabaca hesap edebilirsiniz. ama dedikleri gibi, elektrik en pahalı yöntem.


  • icim urperiyor  (16.02.15 16:26:30) 
hocam, ufo lokal ısıtıcı. yani vücudunun ateşi gören yeri ısınır:D ayrıca elektriği de çok yakar. en güzeli diğer odaların petek vanalarını kapat, dayan kombiye.


  • outlawrider  (17.02.15 03:14:01) 
Ufo kadar boktan bir icat yok.

Koltukta oturuyorsun mesela vücudunun ufoya dönük kısmı yanıyor, suratın kızarıyor. Arka tarafta da enseden, sırttan soğuk yiyorsun sürekli. Kapattıktan saniyeler sonra üşümeye başlıyorsun. Hiç bulaşma. Yağlı radyatör övüyorlardı bir ara burada. Ona bakabilirsin.
  • ontheroad  (17.02.15 03:34:18) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.