Akciğer kanserinden kurtulan var mı?

Teyzem akciğer kanseri...

Ailede daha önce kimsede kanser vakası yoktu. İlk onda çıkmış. İşin daha kötü yanı; beyine de sıçramış. Almanyada tedavi görüyor. İlk 2 aylık tedavinin sonucu yapılan tetkiklerde küçülme görülmüş herkes çok sevindi.

Ama korkudan ölüyorum. Kiminle konuşsam kurtuluş yok diyor...

Yok mu sahiden akciğer kanserini yenen? :(

komsudaneoluyor.net

geçmiş olsun editi.
  • dokuzonbeş  (16.02.15 10:31:29 ~ 10:35:44)
imkansız değil ama çok zor. kanser hele de akciğerde, beyine de sıçramışsa
not : 3 akrabamı kanserden kaybettim ve hepsi de ilk aşamada tespit edilmişti, sonrasında ortalama 4 5 sene içinde vefat ettiler.

  • matematik koyu  (16.02.15 10:34:11)
Uğurkan erez atlatmıştı.

  • elorelia  (16.02.15 10:54:35)
Olumlu/olumsuz örneklere çok takılmadan durumun gereklerini yerine getirmeye çalışın sadece aile olarak. Geçmiş olsun.

  • arnold schwarzeneger  (16.02.15 10:54:49)
küçüldüyse biter inşallah , büyümesi lazımken, büyümemesi bile sevindiriciyken küçülmesi harika bir haber . Allah acil şifalar versin , siz de diğerlerine ümit olun .
kaç yaşında teyzeniz ?

  • waterhardeningsteel  (16.02.15 10:57:21)
babam kurtuldu. olumsuz düşünmeyin zaten bu hastalığın grip gibi herkese yayılması yakındır. etrafımda da bu hastalığı yenen çok kişi var. bence önemli olan bu isimden korkmamak, normalleştirip tedaviye odaklanmak.

bu arada, çok geçmiş olsun.
  • sistem enkazı  (16.02.15 11:09:29 ~ 11:09:52)
Benim arkadaşın babası kurtuldu.

  • thracian  (16.02.15 11:20:36)
doktor bir arkadaşım var, onunla konuşmuştum daha 2-3 gün önce tam da bu mevzuyu ve kurtulanların sayısının hiç de az olmadığını söyledi.

içinizi rahat tutun ve teyzenize sürekli moral depolayın. bu işlerde ilaç kadar moralin de faydası çok çok fazla.
  • teritori  (16.02.15 12:17:55)
evresi önemli.
edit: tam okumamışım beyne de sıçramışsa pek iyi bir prognoz beklemeyin. tamamen tedavi şansı yok, ömür de çok uzun olmaz malesef. bundan sonra hedef daha uzun süre sağkalım olacaktır. yine de allahtan ümit kesilmez tabi. geçmiş olsun.

  • fayfim  (16.02.15 12:27:02 ~ 12:29:03)
dayima 2 sene once teshisi konuldu, ameliyat oldu, bir akcigerinin yarisi kaldi sadece. sonra da kemoterapi gordu ama hala kontrol ediliyor, ufak tefek parcalar varmis. su an yasiyor, ilerisi kismet.

  • no christ requires  (16.02.15 14:15:16)
Son evreye gelenlerde kurtulmak mumkun olmuyor maalesef.

  • boris the animal  (16.02.15 17:04:49)
uzak metastaz yapmış. işi zor.

  • screamshot  (16.02.15 17:18:41)
Mağlesef beyne metastaz vefat haberine hazır olun demektir.

  • turkuaz  (16.02.15 17:39:52)
Akciger kanseri elbette cok spesifik, metastaz da yaptigi icin daha da zor bir durum ama hic moralinizi bozmayin, elinizden geleni yapin. Babam akciger kanseri degildi ama sahip oldugu kanser (kucuk hucreli) ve ileri yasi sebebiyle pek cok farkli taninmis doktor birkac ay omur bicmislerdi, babam yanimizda degilken basbasa da bizimle konusup kendimizi hazirlamamizi soylemislerdi, hakkaten de kendimizi hazirliyorduk kotu sona ama babam kanserden kurtulmustu hem de isin tedavisi ile, kemoterapi almadan cunku yasi ve diger rahatsizliklari nedeniyle kemoterapi cok riskliydi.

  • kartonpiyer  (17.02.15 14:53:18)