Analog fotoğraf makinesi

Eveeet yıllardır kendime analog bir fotoğraf makinesi almak istiyordum ama hiç ciddi bir araştırmaya girmedim.
Bilgim: sıfır.
İsteğim: instagramda popüler olmak. Ehe şaka. Sadece dijital makinelerin ve telefonların fotoğraf albümü olayını yok ettiğini düşünüyorum. Önemli anların, hatırlamak istediğim şeylerin fotoğrafını çekmek istiyorum.

Ne yapmalıyım şu noktada? Yetkin arkadaşların her türlü öneri tavsiye ve yardımına açığım. :>

Bir konuda sanırım ilk defa bu kadar fikirsizim. Sahibindende makinelere bakıyorum şu anda ama sirkeci daha ucuz diyolar. :<

Ayrıca makinesini satmaya düşenen varsa tekliflere de açığım. ^^

He bir de bütçem öyle çok değil. Mükemmeli aramıyorum. 100 150 liralık makineler gayet götürür diye düşünüyorum. :>

Zenit al bir tane

  • jaygatsby  (15.02.15 18:23:29)
ilk makinem pozometresi çalışan bir zenit 122'ydi. ben de önerebilirim. ama şunu unutma, şayet ilerde devam edeceksen bir süre sonra zenit sana yetersiz kalacaktır. ama başlangıç için iyi bir makinedir. sağlamdır. pozometresi elektronik olduğu için sana ışık konusunda yardım da edecektir. (elektronik dediğim üç tane ışık var sadece elektronik yanan)

ama 100 liradan fazla verme zenit'e. görüyorum bazı yerlerde 150-200 arasına yutturmaya çalışıyorlar. zenit iyi makinedir ama 100 liradan fazla da etmez. çalışan bir tane denk gelirsen pozometresi, maksimum 120 filan da verebilirsin.
  • deniztarafinabakankale  (15.02.15 18:33:29)
Pozometresi çalışan zenit. Başka makineyle başlama. Her türlü sorunu da seve seve cevaplarım. İnstagramda takiple beni kıps. idontneedthetime kimse beni takiplemiyor :(

  • kablelvuku  (15.02.15 18:41:46)
o zaman ya 122 ya da 12xp alıyim. en fazla da 100 lira veriyim.

peki nereden alayım? sahibindendeki ilanlara ne kadar güvenilir? hayyam pasajı hakkında yazılanları okudum da pek iç açıcı değil, gitmeye çekindim. bir de alırken nelere dikkat ediyim? :>
  • okuyamıyom ben ya  (15.02.15 21:33:41)