İzmir'de nereden Ev alınır?

İzmir'de ev arıyorum.

-Metroya yakın olmalı. Olmadı izbana yakın olsun. Aktarmayla metroya geçerim işe giderken.
-Öyle varoş diye tabir edilen kesimlerde olmamalı.
-Ev yeni sayılabilecek durumda (0-5yıl) ve 3+1 olmalı.
-Sokakları daracık olmazsa iyi olur.
-Bütçem 200-240bin tl civarı.
-Genç birinin sıkılmayacağı bir bölgede olmalı.

Bu koşullarda nerelerden ev bakmamı ve nelere dikkat etmemi önerirsiniz?

Bornova

  • himmet dayi  (14.02.15 19:42:23)
Gaziemir tam tarif ettiğin gibi bir yer. Tavsiye ederim güzeldir.

  • sehpa fx350  (14.02.15 20:07:14)
nergiz izban durağı etrafı (bostanlı tarafı) ya da karşıyaka arka sokaklar

  • bradshaw  (14.02.15 20:09:36)
Olur mu, gaziemirde her gün bi festival, çılgın partiler. hem burda kızlar teklif ediyor, kıps.

  • sehpa fx350  (14.02.15 20:22:51)
hatay. hem metro var hem de alsancak vs yakın. o fiyata yeni ev çok bulanamayabilir ama muhit olarak elinin altında her şeyin olabileceği bir yer. nokta, renkli, hakimevleri taraflarına bakılabilir.

nerdeyse menemen'de çalışıyorum ve kirada oturmama rağmen bir türlü karşı taraflara taşınamadım. nedense bu tarafta hayat daha rahatmış gibi geliyor.
  • o degil dee  (14.02.15 20:39:38)
bostanlı tabii ki de, çok pahalı malum. orası olmazsa bornova.

olm, çok özledim lan...
  • mermize  (14.02.15 20:42:13)
bostanlı <3

  • anil  (14.02.15 21:51:15)
Şartlarımın Bostanlı'ya uymadığı aşikar iken, defalarca niye Bostanlı diyorsunuz dostlar :)

  • Tyler89  (14.02.15 21:57:08)
izban naldöken durağı ya da demirköprü duraklarına bakmanı tavsiye ederim..

  • VazgectimSenden  (14.02.15 22:15:38)
bahçelievler

  • defansif orta saha  (15.02.15 16:10:41)
son madde hariç hepsi gaziemiri anlatıyor ama genç birisi aracı falan yoksa çok sıkılır.

  • false pretension  (15.02.15 16:40:15)
Gaziemir'de hayat yok. Gider yatarsın, İzban'da ömrün geçer.
Bu fiyata yeni ev bulman zor onu ekleyeyim.

*Hatay
*Kahramanlar
*Bornova
  • teknikekip  (15.02.15 16:44:19)
Ömrünün 3'te 1'i bostanlı'da geçen biri olarak bornova diyorsam bir bildiğim vardır. Bostanlı harika bir yerdir ama nergis denilen yerlerin sokaklarından iki araba yan yana zor geçiyor. ayrıca metro aktarması güzel bir şey değil. bornova bu şartlar altında daha iyi bir seçenek.

zaten 250bin civarında bostanlı'da ev bulamazsın.
  • himmet dayi  (19.02.15 07:42:19)