funky/groove şarkı önerisi

Selamlar,

Soru başlıkta aslında, çok da eski olmayan groove yüksek, dinamik, eğlenceli funk parçalar arıyorum var mı önerisi olan?
Bruno mars'ın uptown funk tadında olabilir mesela.
www.youtube.com

Teşekkürler.

aklıma ilk jamiroquai geldi. günümüzde yapan var mı çokta emin deilim. zaten funk dediğin janr genelde diğerlerini beslemek için kullanılıyor albümlerde, partisyon olarak. yani sapına kadar funk bi albüm veya sanatçı ben son zamanlarda hatırlamıyorum. çok eski olmamakla birlikte ama kool and the gang öneririm. tatlıştır.

www.youtube.com
  • bruceandwayne  (14.02.15 19:27:15)
bruceandwayne + 1
Jamiroquai diyerek şunu paylaşmaya geliyordum.
www.youtube.com

Brand New Heavies olabilir, şu listede ona uyan kesin en az birkaç şarkı vardır.
www.youtube.com

Şu onlardan sayılmaz ama paylaşasım geldi.
www.youtube.com
  • aychovsky  (14.02.15 19:35:08)
Tam o tür olmasa da funk ve Bruno Mars'ın o şarkısını çok sevdiğim için sevdiğim birkaç hareketli grup önereyim: Jet (are you gonna be my girl), Pulp (common people), Endeverafter (i wanna be your man), Yeah Yeah Yeahs (honeybear)

  • rivulet  (14.02.15 19:35:48 ~ 19:37:34)
  • namus ninjası  (14.02.15 20:11:38)
  • dove falconhand  (14.02.15 20:22:56)
camiryo +500

spotify a 70s groove yazarsaniz cikan calma listelerinin cogu bu tarzda. ozellikle donma summer, earth wind fire,incognito, kool and the gang, diana ross,chic,sister sledge gibi 70ler efsaneleri linkteki gibi gruplardir.
  • ne desem bilemedim  (15.02.15 00:09:17)