nic.tr'den alınan domain, nameserver

nic.tr'de sanırım nameserver desteği yok. bir nameserver bulup nic.tr'deki dns sayfasına girmemiz gerekiyor sanıyorum değil mi? sonra ne yapmak gerekiyor? tam olarak anlamadım da. bu nameserver olayını ücretsiz veren bir yer var mıdır?

nameserver hosting firması veriyor size domain ayarlarından o bilgiyi dolduruyorsunuz

  • masa penisi  (13.02.15 16:44:23)
Ücretsiz servisler var, cloudflare kullanıyorum ben her ne kadar amacı farklı olsa da güvenlik kısmını devredışı bırakarak sadece ns olarak da kullanabilirsin. Aldığın nameserverlara yönlendireceksin, ondan sonraki işlemleri yönlendirdiğin yerden yapacaksın. Yani nic.tr ile yönlendirmeden sonra bir işin yok.

Cloudflare dışında free nameserver gibi aramalarla ücretsiz başka servisler bulabilirsin.

Ha bu arada tabi web sitesi için hosting alıyorsan orası bu hizmeti ücretsiz verecek.
  • osurdum  (13.02.15 16:45:38 ~ 16:45:59)
hosting yok kendi bilgisayarıma yönlendircem. e-maili falan ayarlamam için dns kayıtlarını düzenlemem gerekiyor. yani bana nameserver sağlayan bir de dns kayıtlarını düzenlememe izin veren bir hizmet lazım.

  • bellbane  (13.02.15 16:46:06 ~ 16:49:38)
kurum.yandex.com.tr

  • rencideedipadivar  (13.02.15 17:06:10)