istanbul üniversitesi kayıt için gerekli evraklar ve yurtlar

sevgili romalılar istanbul üni. istanbul tıp fakültesini kazandım.
şimdi soracağım şudur ki sitede kayıt için gerekli evraklar yazmıyor; yani kayda ne gerekir?
bir de çapa'daki özel kız yurtlarının şartları, fiyatları nasıldır?
şimdiden teşekkürler

tebrikler.
sana evrakları gönderecekler kargoyla. bunun dışında özel kız yurtları için tam olarak bilmemekle 600 lira falan 4 kişilik odalar yemewk hariç. tabi devlet yurtları da var niye düşünmüyosun??

edit: :D adam dedim ama kız yurdu arıyormuş :)
  • meraklı  (17.08.09 22:41:09 ~ 22:41:39)
bilgiler için teşekkürler.
devlet yurtlarının kalabalık olmasından ve bana çıkma olasılığının zannımca pek olmamasından dolayı özel yurt arayışına girdim.

kargoyla gönderecekleri evrak olduğunu sanmıyorum ama? kayıt için benim ne götürmem gerekir?
  • saclarimdaki papatyalar  (17.08.09 22:51:22)
gönderecekler:D zira geçen sene kayıt yaptırdım ben de.

devlet yurtları için de başvurmalısın yedek olarak şansın olur 3-5 ay içinde de çıkabilir. özel yurtlar çoğunlukla cemaatlerin bir kaçı hariç hemen hemen hepsi. yurtlar kalabalık olabiir ama o ortamı hiç biryerde bulamazsın onu da bil. arkadaş çevresi de öyle ki ders çalışmak için de idealdir. 4 senede hukuk 6 senede tıp bitirenler çoktur devlet yurtlarında ki bu insanlar yurttan eve çıkınca biraz bozuyorlar misal ben.

ev tutma olayına direk girmen doğru olmaz ama o civarda evler 750 de başlar 2+1 ler.
  • meraklı  (17.08.09 23:19:34)