ne yapsam?

hukuk 2. sınıf öğrencisiyim, pazartesi günü okul açılıyor da, hiç gidesim yok dostlar. devam zorunluluğu yok ama yapacak bir şey olmadığı için 1.5 dönemdir neredeyse tüm derslere gidiyorum. dinlediğim de yok, hoca ne anlatıyorsa başlığını not alıyorum evde kitaptan çalışıyorum. önümde finallere(haziran) kadar boş geçecek 3.5 ay var. dersler zor değil pek, hallolur yani.

çalışsam mı diyorum ama şu ana kadar hiç çalışmadım. tecrübe 0. bir avukatın yanında getir götür işleri mi yapsam? bi akıl verin..

deneyim deneyimdir. bence iyi olur.

  • always independent  (12.02.15 23:41:06)
usul öğrenene kadar hiçbir şey yapma, yani 3.sınıfın yazına kadar. ortalaman iyiyse, daha iyi yapmaya çalış. ilerde akademiye dönmek isteyebilirsin. derslere aynı şekilde devam et. okulla arandaki bağı koparma, okula gitmemek iyi bir şey değil, gerçekten değil. ingilizce öğren bir şekilde, eğer biliyorsan ve akademiye yönelme durumun varsa almanca'ya başla, çok işine yarar ilerde.

  • vedat chili peppers  (12.02.15 23:45:58)
Büro genelde çabuk sıkıyor. Orada edineceğin tecrübeyi stajda da edinirsin ki büro 3'ten sonra ve özellikle medeni usul hukuku açısından daha faydalı olabilir.

Bu seneki dersleri hafife almazsan 3'te çok zorluk çekmezsin zira genel hükümler özel hükümlerin anahtarıdır.

Dil öğrensen iyi olurdu senin için. Biraz da öğrenci kulübü kovalasan fena olmaz.
  • praetor  (12.02.15 23:49:46)