Muşta gümrükten geçer mi ?

Herkese iyi günler

Amerika menşeli bir internet sitesinden (www.brassknucklescompany.com) ilgim olduğu ve Türkiye'de kalitelisini bulamadığım için bir veya iki tane muşta siparişi vereceğim fakat 6136 sayılı kanunun 14. maddesine göre bu tarz aletleri ülkeye sokmak da suç kapsamında bulunuyormuş. Firma gönderirken aşağıda yazdığım gibi önlem alıyormuş ama SSS bölümünde siparişinizden önce kanunlarınızı kontrol edin tarzı bir cümleyle karşılaşınca arada kaldım.

Is the packaging discreet?
Yes. All of our shipments go out in plain boxes or envelopes with no mention of our company name. We mark the contents as a "paperweight" with a $50 value and a "gift" designation. This ensures most orders arrive without a problem. However, the buyer is ultimately responsible for customs clearance.

Sizce ürün gümrükte kalır mı kalmaz mı ?

kalır. metal yoğunluğu yüksek sonuçta. bir kontrolden geçiyorsa bu anlaşılacak.

  • prodeq  (12.02.15 11:05:14)
bıçak alırken gümrükte fark edilince emniyete veriyorlar, emniyet "sen hayırdır?" diyor "koleksiyon" deyince veriyorlarmış.

tecrüben var mı dersen hayır yok, bıçak forumlarında görmüştüm.
  • mattiadestro  (12.02.15 11:27:39)
Havaalanında xrayden geçerken turist bir kızın çantasında sapı muşta şeklinde olan el çantası bile sorun oldu. Gümrükte kalır gibi geliyor bana.

  • inheritance  (12.02.15 19:17:11)
geçmez.

  • mesglsn sanirm bn yatiyrm  (12.02.15 19:18:41)