öğrenim ücretleri hakkında - itü

şimdi bu katlamalı harç kalktı falan diyor haberlerde. hatta direk bülent arınç: ''okulu uzatanlar eskisi gibi normal harçları neyse onu ödeyecekler'' dedi. ama itü'nün sitesinde 1900 tl gibi bi rakam yazıyor benim bölümümde. anlamadım daha. öğrenci işleride tam net bilgi veremedi. ben birkaç güne kadar gemiye gideceğim staja 9 aylığına ve olay neyse ona göre para ayırmam gerekecek. bilen varsa bi el atsın.

www.sis.itu.edu.tr

yabancı öğrenci değilsen 193.5 lira vereceksin diye biliyorum yani benim öyle.

  • lprytk  (12.02.15 08:03:41)
@lprytk peki bu sitedeki paralar neyin nesi

  • onursensoz  (12.02.15 08:06:07)
bu arada öğrenci işlerini aradım, dedim devlet tarafından açıklandı katlamalı harç kalktı diye, arkadaşım ilk defa senden duyuyorum bunu, sitede ne yazıyosa o ama yazı gelirse değiştiririz falan dedi. şimdi 1900 ile 190 arasında çok fark var. benim gitmeden önce para bırakabilmem için öğrenmem lazım durumu. itü öğrenci işlerininde bu durumu ilk defa sizden duyuyoruz demeleri akla mantığa uygun mu sizce?

  • onursensoz  (12.02.15 08:23:14 ~ 08:24:24)
(Yurtdışı öğrenci kabul kontenjanları dahilinde kayıt yaptıran öğrenciler için) yazıyor ama o yolladığın linkin başında yabancı öğrenci misin ?

  • niyebilmiyoruz  (12.02.15 08:27:14)
@niyebilmiyoruz linki yanlış vermiş olabilirim ama fakültemin öğrenci işleride aynısını söyledi. belkide beni yabancı öğrenci sanmış olabilirler mi acaba.

  • onursensoz  (12.02.15 08:32:47 ~ 08:35:00)
www.sis.itu.edu.tr bence seninki bu. bütün devlet okullarında aynı oluyodur heralde. bi de ects üzerinden hesaplandığı için iyice standart olmalı diye düşünüyorum.. ben mesela 5 ders alıp 530 lira gibi bi şey ödedim mühendislik fakültesi için. 1900tl aşırı uçuk bence.

not: bir de benim derslerimin bir bölümünün ects kredisi normalden yüksekti.
  • niyebilmiyoruz  (12.02.15 08:37:54 ~ 08:39:42)
@niyebilmiyoruz benimde 15 kredi. sizinde fazlaymış. ödemeler hep okul açılmadan olurdu ama şimdi 23 şubatda ödenecekmiş aldığın krediye göre. neyse bekleyip görücez artık.

  • onursensoz  (12.02.15 08:46:41)
Katlamalı harç durumunu ilk düzelten, direkt %50 fazlası sadece şeklinde duyuranlardan biri itü. Resmi yazı gitmemiştir, gidince düzeltirler.

  • patiska  (12.02.15 09:49:14)
yabancı öğrenci değilsen 190 lira civarı birşey yabancı öğrenciysen daha pahalı.katlamalı harç kalkma yazısı daha gitmediği için birşey diyemezler daha.

  • lprytk  (12.02.15 09:55:10)