bisiklet boyama

selam ahali.

bir bisiklet boyayacağım ama fırın boyayla değil. sprey falan düşünüyorum. en pürüzsüz, en güzel nasıl boyarım?

sprey ile boyadik, bir süre sonra tekrar cikiyor. iyi görünmüyor.

  • jaygatsby  (12.02.15 00:28:56)
Önce zımparalamak gerekiyor iyice sanırım. Temizlemek... Sonra da Jotun gibi bir boyayla boya. Karaköy'deki 5 liralık boyalar iş yapmaz.

  • Sellim  (12.02.15 00:40:59)
önce eski boyayaı ince bir zımpara ile zımparala

hasar kırık dökük vs var ise çelik macun ile tamir edip boy aile aynı seviyeye getir

sonra bir kat astar atıp yoklama yap, astarı attığında aslında boyaya daha hazır olmadığını görecek ve bütün hatalar belirecek.

biraz daha zımpara ve sabır, hatta sulu zımpara.

sonra bir kat daha astar, pürüz ve hata yoksa boyamaya geçebilirsin

boya yapmada en önemli şey boyaya hazır hale getirmektir

yani bisikleti boyamak belki 15 dk sürecek ama boyaya hazır hale getirmek bir iki günü alabilir

bir kere sprey boyalar ile olmaz, mutlaka boya tabancası ve kaliteli oto boyası olmalı.

poliüretan boya da olur ama renk seçeneği azdır, hatta beyazdan başka zor bulursun hazırda. yaptırman gerekebilir.

beceremem diyorsan dediğim hazırlıkları yap ve bir oto boyacıya götür, cüz i bir miktara boyarlar ellerindeki bir boya ile.
  • cokilgincvesesgetirecekbirnickarayanadam  (12.02.15 08:19:12)