9 Volt Pil İle Modem Çalışır mı?

Benim 9volt - 0.6Amper çıkışlı adaptör ile çalışan bir modemim var.
Ben 9 voltluk pili doğrudan modeme bağlasam modem çalışır mı yoksa
hemen arızalanır mı?
Çalışırsa, 9 voltluk pil 2-3 saat modemi çalıştırır mı?
Bu arada adaptör çıkışını voltmetreye bağladım. voltaj 9,40 - 9,45 volt arasında gidip geliyor. Gerilim de 0.6 amper ile 0.95 amper arasında sürekli oynuyor.

Çalıştırmaz, anca 2-3 tane falan paralel bağlarsan 1 saatin biraz üstünde çalıştırabilirsin.

  • kimlanbu  (11.02.15 23:09:38)
9v piller 500ma akım verir 1 saatin altında çalıştırır 1 pil.

uzun süreli istersen ışıldak aküleri var çıkışa bir tane 7809 koyarsın saatlerce çalışır.
  • malbeyani  (12.02.15 00:07:53)
Merhaba.Satin alirken ısildak akunun belli bir ozelligi olmasi gerekiyor mu? Isildak akuyu sokup mu modeme bagliyoruz? Isildak aku tekrar sarj oluyor mu? 7809 ne işe yarıyor? En kolay nasil bulabilirim? Bi yerden sokebilir miyim?

  • foxmulder  (12.02.15 21:32:11)
burada amaç deney mi?

eğer öyleyse takip edicem konuyu.
  • kosun lan mevzu var  (12.02.15 21:35:08)
İsteğiniz özellikle farklı yöntemler denemek mi anlamadım ama ben yine de kendi fikrimi sunayım;
Modemler için güç kaynakları var:
www.hepsiburada.com

Eğer modem için olanından almazsanız düşük akım sebebiyle güç kaynakları kendilerini kapatıyorlar.
  • atom karincanin torunu  (12.02.15 21:36:45)
Oturduğumuz yerde sık sık elektrikler kesiliyor. Modem calışmayınca cepten de internete giremiyorum. O yüzden bana elektrikler yokken modemi 2-3 saat çalıştıracak ucuz bir sistem gerekiyor.
@atom karincanin torunu: linkdeki güzel bir alet ama bana daha ekonomik bir şey gerekiyor.

  • foxmulder  (12.02.15 21:44:01)
Daha ekonomik:
www.istanbulbilisim.com.tr
www.platin-bilgisayar.com(modem-icin-ups)
bu ürünün hepsiburada sayfasındaki iddiasında 12-13 saat diyordu, benim tahmini 3-4 saat olmalı.

Yine de birisi nasıl hesaplayabileceğimizi söylerse tabi daha iyi olur :)
  • atom karincanin torunu  (12.02.15 21:51:03 ~ 21:51:38)
ilki açılıyor ikincisi açılmıyor. İlk linkdeki ürün fena gözükmüyor.

  • foxmulder  (12.02.15 21:57:55)
Bugun elektronikciden aldigim 7809 regulatore evde bakinca 7909 vermis oldugunu farkettim! Bu regulatoru halen modemi calistirmak icin kullanabilir miyim acaba?

  • foxmulder  (20.02.15 23:24:56)