istanbul'dan londra'ya kargo?

merhaba duyuru sakinleri,
bir sorum olacaktı. istanbul'dan ingiltere'ye birkaç kitap göndereceğim. bunu sizce devlet postasıyla mı göndermeliyim (ptt) yoksa özel kargo şirketleriyle mi? bu bana çok pahalıya patlar mı ekstradan?

eger önemli bir belge ise dhl/ups filan daha iyi olur.

  • for the record  (11.02.15 12:53:16)
@for the record, önemli bir belge değil oradaki bir tanıdığıma birkaç yunanca kitap göndereceğim sadece. sıradan.

  • deniztarafinabakankale  (11.02.15 12:55:17)
ben bir kaç sene önce ptt ile göndermiştim. O dönemde ptt 23 tl isterken, kargo şirketleri 50-60 tl istemişlerdi. Ama şimdiki fiyatları bilmiyorum.

  • sappho  (11.02.15 13:05:42)
bugün bunu 2. yazışım cevap olarak.
Ptt nin Turpex diye bir hizmeti var. 3-4 günde gönderiyor.
Dün bir gönderi yaptım, 1 kiloluk, 20 cmlik ufak pakete DHL 300 lira istedi, turpexle 79 liraya gönderdim.
Gerçi dhl ertesi gün teslim ediyor ama acil değilse o kadar para gereksiz.
  • innerbliss  (11.02.15 13:20:03)
ayrıca onun dışında ptt standart yurtdışı kargoyla oldukça ucuza gönderebilirsiniz. 10 gün fln sürer sanırım.

  • innerbliss  (11.02.15 14:19:12)