Çorap rengi seçimi neye göre yapılıyordu?

Ya ayakkabı ile çorap uyumlu oluyordu ya da çorap ile pantolon.. Ama hangisiydi unuttum.. Bilen var mı?

pantolon ile.

  • kakao  (11.02.15 10:48:47)
keyfe göre

  • aeroflot  (11.02.15 10:50:23)
ayakkabı ve pantolana uymlu pantolandan en az bir ton daha koyu renk olacak şekilde seçilir.

  • erty_ksk  (11.02.15 10:52:26)
Ayakkabi da pantalona uyumlu olacagina göre...
Ben yerine göre, kravata, poloya, kazaga uyduruyorum. Isviçre bankasinda çalismadigim için sorun çikmiyor.

  • pinocchio  (11.02.15 10:55:42)
pantolon ile ayakkabının zaten birbirine uyumlu olması gerektiği için, seçeceğiniz çorap her ikisine de uygun olmalı. ama öncelik ayakkabı.

mavi renkli kot giyiyorum diye mavi çorap giymek zorunda değilim.

ama siyah pantolon ve siyah ayakkabıya beyaz çorap giyilmez.

beyaz pantolon ve beyaz ayakkabıya da "beyaz çorap giyen kırodur" öncülünetakılıp siyah çorap giyilmez. adam gri eşofman altı giymiş, ayağında beyaz spor ayakkabı, ama "beyaz çorap giyersem kıro derler" diye içine koyu renk çorap giymiş. olmazi beyaz bir spor çorap gayet giyilir bu kıyafete.

beyaz pantolonun altına siyah ayakkabı giyiliyor mesela, var böyle damatlık modelleri. ama içine beyaz çorap giyerseniz olmaz işte. ayakkabıya uymalı.
  • kibritsuyu  (11.02.15 11:01:09 ~ 11:01:35)
Ben de pinocchio'nun dediğinden yapıyorum. Ayakkabı- alta giyilen ile, çorap üste giyilen iyile uyumlu olsun istiyorum. Sabah 6'da giydiğimi seçebilirsem dileğim bu yönde oluyor.

Erkek versiyonu şöyle bir şey
i31.photobucket.com
  • aychovsky  (11.02.15 11:03:22 ~ 11:04:38)
ben renkli renkli desenli desenli (ekseriyetle kadınlar için olan) çoraplardan giyiyorum. kıyafetle hiçbir alakası olmuyor.

  • sir gawain  (11.02.15 11:17:27)
UBS (benim çalismadigim Isviçre bankasi) zamaninda söyle bir sey yayinlamisti da kiyamet kopmustu. Bence, resmi ortamda giyinme rehberi olarak pekâlâ da yerinde :
www.is4profit.com

  • pinocchio  (11.02.15 11:32:41)
adamgibigiyin.com
burda var aradığın konu ve fazlası

  • ytse jam  (11.02.15 11:33:16)
ayakkabı kemerle
corap pantolonla
kravat gomlekle
ceket de pantolonla
palto genel renk skalası ile
uyumlu olmalı (uyum demek aynı renk demek değildir her zaman)
  • twelfth  (11.02.15 11:36:14 ~ 11:39:45)
Ben renkli ve desenli çoraplar giyerim her zaman. Genelde uyumu da sağlarım yani çok alakasıZ renkler de olmaz . Genelde renkli çizgili çoraplarım vardır. Bu arada çorapları ayırma derdim de olmuyor renklerinden ötürü çiftini kolayca bulabiliyorum

  • lilidance  (11.02.15 12:29:00)
ayakkabıya göre renk uydurulur. temel prensip budur. ancak fazla da takılmamak gerekir.

  • kitschalay  (11.02.15 12:32:24)