etik olur mu? siz napardınız?

bugün kamu kurumlarında kardan dolayı hamilelere tatilmiş, bunu bilmeyen hamile biri bilmeden işe gelse öğrendiğinde iznini kullanıp eve mi dönmeli yoksa işte mi kalmalı sizce?

siz olsanız 'aman arkamdan ne derlerse desinler' deyip eve mi dönerdiniz, yoksa 'geldim nasılsa, şimdi bin türlü laf edecekler geldin niye gidiyorsun diye' işte mi kalırdınız?

Ise gidene kadar baslarina bisey gelmesin diye tatil, madem.işe gitmeyi basardin calismacaya devam.

  • prompter  (11.02.15 07:43:16 ~ 13:30:09)
yapılacak bir şeyler varsa kal. Yok boş boş oturacaksan git.

  • e_rsin  (11.02.15 07:47:31)
çok acil ve bitmesi gereken işim yoksa giderdim valla.

  • innerbliss  (11.02.15 07:48:31)
ben değilim bu arada. hamile şahısın yapacak hiçbir işi yok ama başındaki kişi de 'geldin artık bi kere' demiş :\

  • a gun and a pack of sandwiches and nothing  (11.02.15 07:50:11)
ben 9.30a kadar beklerdim sonra trafik filan azaldığında geri giderdim. kimse birşey diyemez neden geri döndün diye.

  • 1917  (11.02.15 07:55:24)
ben de özürlüyüm ama fiziksel bir sıkıntım olmadığı için idari izin verilen günlerin de mesaisini yaptım mesela şimdiye kadar . dedikleri gibi evden işe/işten eve gidip gelemeyecek kişiler veya yolda olabilecek kazalar için tatil veriyorlar özürlü ve hamilelere, madem gitmiş kalsın artık.

ek: işi varsa onları halledip yoksa da öğlen ortalığın sakin olacağı saatlerde çıkmasının etik olmayan hiç bir tarafı yok bu arada. zaten izinli, kimse bir şey diyemez..
  • calzoncillos  (11.02.15 07:55:46 ~ 08:02:18)
öğle arasında havanın durumuna göre erken çıkılabilir.

  • dokuzonbeş  (11.02.15 07:57:16)
kalmasın arkadaşın ya, etikle bir ilgisi yok.

ayrıca hamile insana sadece "karda kışta nasıl gelsin vah vah" diye izin verilmez. bu tip havalarda trafik kazası olasılığı da her zaman yüksektir. ters bir darbede belki sadece kişinin biraz canı yanar ama bebeğe her zaman bişey olması olası.
  • Lt. Col. Frank Slade  (11.02.15 07:58:55)
hakki o izin, eve donmeli.
elalem ne der diye hakkini yedirmesin.

  • from potomac to kuban  (11.02.15 08:09:35)
"geldin artık bir kere" diyen biri varsa hahaha diye gülerek hemen gitmeli. Ama bir saat oylansın gitmeden, çay falan içsin, trafikle uğraşmadan gitsin.

  • rygard  (11.02.15 08:38:57)
dönüş trafiğinde de başına bir şey gelmesin diye o izin. gitsin evine.

  • r_u_h  (11.02.15 08:51:44)
geldin artık bi kere ne yaa?! sabah trafiği bitince dönerdim eve. akşam trafiğinde ya bişey olursa?

  • sheridans  (11.02.15 08:55:32)
Gecen sefer bilmiyodum sabah gitmistim, 1-2 saat takildim isleri ayarladim eve dondum. Ayni durumda herkes de ayni seyi yapiyor ozel sektor degil bu sonucta. Ayrica amirim vali ve o izin vermis yani :)

  • la noix  (11.02.15 09:12:41)
amirine söyle sonra bas git. dönüp de arkana bakma bile.

  • [silinmiş]  (11.02.15 09:19:48)
Öğle yemeğini yesin ve gitsin. Bu bir hak.

  • teoridefeminist pratiktegeysa  (11.02.15 09:26:06)
Öğle yemeğinden sonra dönsün zaten hava fena.

Birde hayatın en güzel zamanlarda çalışıyoruz geyiği ne yahu.

sanki yüz yıl önce yatıyordukta şimdi çalışmaya mecburuz.

Eskiden çalışmaya 12-13 yaşında başlanıyordu, evliliklerde 14-15 yaş gibiydi, sanki geçmişte yata yata gezen cennet havarileriydikte 21. yyda dünyaya yollanıp 22-23 yaşında çalışmaya zorluyorlar bizi.

ergen ergen ayhh, çalışmak mı =((( muhabbeti yapmayın kaç yaşında insanlarsınız
  • efrasiyab87  (11.02.15 09:42:45)
İzin hakkı, istediğince kullanabilir.

Ben olsam "Madem geldim, birkaç saat çalışayım/internette takılayım, sonra da gideyim" derdim.
  • aychovsky  (11.02.15 09:46:18)
bu gelişin bir de dönüşü var, akşam ne olacağını kimse bilemez ve garanti edemez. ayrıca bu bir haktır, devlet baba bu hakkı verdiyse o da kullanır. bunun etikle alakası yoktur.

  • fuckerlove  (11.02.15 09:54:22)
hahaha. olm ne komiksiniz lan siz :))) sen hamile olduğundan dolayı bi hak kazanmışsın. ben olsam brak kamu kurumunu ozelde bile olsa döner evime mis gibi dinlenirim.

  • aeroflot  (11.02.15 10:14:56)
70'lerde hippieler vardı mesela çalışmıyolardı. ot içiyolardı, hayat onlara güzeldi.

hadi hippie olalım yine.
  • [silinmiş]  (11.02.15 10:18:29)
@douchebag kur komünü geliyoruz panpa. ürünü de ek :)))

  • aeroflot  (11.02.15 10:37:48)
ben olsam madem geldim biraz kalayım derdim. ama measi trafiği yoğunluğu da kalmdan akşam erken çıkardım.

  • halanne  (11.02.15 10:41:21)