arabadan anlayan kardeşler hele bi el atın

bunlardan hangisi?
www.sahibinden.com toyota
www.sahibinden.com Wc polo
www.sahibinden.com ford mondeo
www.sahibinden.com alfa romeo
www.sahibinden.com honda civic
www.sahibinden.com rover
www.sahibinden.com fiat marea

farkettiğiniz üzere hepsi 13-15 bin aralığında arabalar. evet fakirim, param buna yetiyor. ne olur bir yardım ediverin şu kardeşinize

edit: araba şehir içinde hafta 2-3 kez haftalık yaklaşık 200 km falan kullanılacak, tahminen 2 veya 3 yıl kullanıp satacağım. er kişi kullanacak, arada bi sevdicekle birlikte işte.

nerde kullanacaksın? şehir içi mi şehir dışı mı? haftalık kaç km yol yaparsın? tek kişi mi kullanacaksın yoksa sap arkadaşların olacak mı?

komple boyalı araçlardan uzak dur.
bu yaşta araç alacaksan ikinci eli olanlara yönel. alfa romeo, rover vs. uzak dur.
"tavanı güneş yanığından dolayı boyalı" yazanlardan uzak dur.

şuan baktıklarım arasında corollo ya da civic diyorum.

ilanlara baktıkça güncelleyeceğim.
  • zam sampiyonu domates  (10.02.15 18:43:53 ~ 18:48:33)
rover olabilir bence. parçaları civicle aynıydı diye aklımda kalmış. bi de efsane kasa corolla baksana.

  • mattiadestro  (10.02.15 18:46:14)
alfayı ve roverı satarken zorlanırsın.

bel altı boyalı, keyfekeder boyalı, çıtır hasarlı, binicisine yazan ilanlardan uzak dur.
  • angina pektoris  (10.02.15 19:18:49)
*iki uc yil sonra en rahat satabilecegin piyasasi en iyi olan arac polo. tabi fiyati da bu yuzden biraz fazla.
* cok fazla yol yapmayacagin icin tuplu olup olmamasi cok fark etmez diye dusunuyorum. * model olarak hepsi eski oldugu icin kazasiz yada sorunsuz gibi birsey de bence cok soz konusu degil.
* en yeni arac polo o da 13 yasinda. hangisini alirsan al guzel bir ustaya gostermek sart.
* polo'nun servisi, yedek parcasi falan baya yaygindir cok sorun da yasamazsin.
* km olarak da 13 yasindaki bir arac icin cok fazla degil yilda 12000km yapilmis yaklasik. tabi eger km'si orjinalse. bunu da kontrol ettirmek lazim.
* bu kadar eski araclarda otomatik vites riskli olur bence. duz vites alip ariza ve masraf ihtimalini minimuma indirmek lazim.
* sase saglamsa kaportadaki boyalara cok takilmamali bence.

*ford ve fiat takla atmis, o iki aractan uzak dur.

ben olsam ilk poloya bakardim. guzel bir ustaya gosterip ne sorunu var, ilerde ne ariza cikarabilir bakmak lazim. eger polo olmazsa civic diyorum.
  • crucio  (10.02.15 19:32:19)
performans için alfa, ekonomi için polo, konfor için mondeo, stabilite için toyota, dayanıklılık için civic, kalite için rover, f/p için fiat.

yerinde olsam fiatı seçerim. başına açacağın masraf az olur.

edit: fiat ama bu fiat değil. bunun boyasız yeri kalmamış.
  • eksi sozluk e bir daha geldim  (10.02.15 19:38:29 ~ 19:56:54)
dostum ben agustostan beridir aynı fiyat aralığında araç arıyorum. gönderdiğin ilanlardan toyota dışındakilerin hepsinin sıkıntısı var.
polo:komple boyalı,bu aracın takla attığını veya büyük bir kazasının olduğunu gösterir
mondeo: temize benziyor ama otomatik şanzıman verme olasılığı çok yüksek.3000-5000 tl arası başlar otomatik şanzıman indirme maliyeti.hiç gerek yok heyecana.
alfa romeo: ikinci eli çok zayıf.parça muadili az,komple boyalı
honda civic:3 kapılı,otomatik vites.direk geç.
rover:parçası yok gibi,sağlamdır bu araçlar ama ikinci eli zayıftır.
fiat marea:kazalı,tampondan belli oluyor,komple boyatıp birine dayamak istemiş arkadaş.direk geç.

arama kriteri olarak sahibinden bak.değişeni olup olmadığına bak.
  • winstonsoft  (10.02.15 20:43:17)
Özellikle linkteki araçlar için mi soruyorsunuz, yoksa bu modellerden hangisini alayım tarzında bir soru mu?

linkteki araçlar için konuşmak gerekirse, alfa 145 ve rover' ı direkt eleyin; ikisinin de ikinci el piyasası yoktur, rover' ın servisi ve yedek parçası da yok.

Polo ve mondeo turşu olmuş, alınmaz.

Civic.. Eh işte.

Marea ve corolla, servise götürülüp baktırılarak belki alınabilir. Fiat' larda güneş yanığı önemli bir problem sonuçta, adam da 6 yıldır kullanıyorsa ciddi bir sorun yaşamamış olabilir. Corolla (çok tutulan bir kasası değil linkteki) iyidir, sağlamdır, güvenlidir. lpg takılmasa daha iyi olacakmış.

Ben olsam 15 bin civarına temiz bir ilk kasa yaris, bir önceki kasa corolla ya da temiz bir mk1 focus bakardım.
  • pozzecco  (10.02.15 20:45:33)
marea'yı direkt geç. tavanı ve ön kaputu güneş yanığından boyatmış ama bagaj kapağını boyatmamış? bullshit.

mondeo için, "boya takıntısı olan aramasın" cümlesini gördüğün an sayfayı kapat derim.

önceden yazıldığı gibi alfa romeo ve rover'a hiç bulaşma.

corolla'nın fiyatı çok ucuz geldi, piyasasının 3-4 bin altı. ayrıca klima ve hidrolik direksiyon yok yazıyor ilginçtir, onlar yoksa direkt geç zaten.

polo da iyidir ama piyasa fiyatının altında yine. komple boyalı olduğu için muhtemelen. civic candır. ama o fiyata eski modelleri geliyor işte. bagaj ihtiyacı yoksa 1999-2001 polo, bagaj lazımsa civic alabilirsin.

tek kişiymişsin, bagaj lazım değildir. polo diyorum.
  • signore  (10.02.15 21:04:14 ~ 21:08:23)
www.sahibinden.com
örneğindeki gibi opellerden bak derim. km'si düşük, dizel, 5 kapı. her türlü gideri var.

  • martimge  (10.02.15 23:19:20)
toyota ya da polo. Diğerlerine bakma bile, çok zor satarsın ileride.

  • piotr  (11.02.15 08:38:08)