Banyo/duş alışkanlıklarınız neler? (kapsamlı anket)

Banyo /duş alışkanlıklarınız neler? (banyo ve duştan sonrayı da kapsıyor soru)

mesela şunlara cevap verirseniz güzel olur:

1. sizin için banyo ve duş arasındaki fark ne?
sözlük başlığı (bkz: banyo yapmak ile duş almak arasındaki fark)

2. banyo sıklığınız? duş sıklığınız?

3. sabun mu duş jeli mi? (şurda da sorulmuştu: eksiduyu.ru)

4. sabun bezi kullanıyor musunuz?

5. şampuanınız? şampuanlama sıklığınız? (saç bakım kremi veya başka şeyler de kullanıyor musunuz saç için?)

6. şampuan değiştiriyor musunuz? değiştirme sıklığı?

6. oturak kullanıyor musunuz? tas kullanıyor musunuz? :) (hatta kova)

7. küvette kaymayı önleyici zımbırtı var mı?

8. vücut ve baş havlunuz ayrı mı? ayak havlunuz ayrı mı? bornoz kullanıyor musunuz? nasıl kurulanıyorsunuz?

9. fön makinası kullanıyor musunuz banyo/duştan sonra? saç için mi sadece? vücudunuzun başka yerlerini kurutmak için de kullanıyor musunuz?

10. kulak çöpü kullanıyor musunuz banyo/duştan sonra?

11. banyo/duşta şarkı söylüyor musunuz :)

12. başka saymadığım ya da ilginç banyo/duş alışkanlığınız?

katılanlara teşekkürler efenim.

İlk ben başlatayım bari.

1. Duş daha kısa süreli oluyor. Özellikle yazın şöyle bir suyun altına girip rahatlayıp çıkılan bir şey gibi. Banyo yapmak daha kapsamlı daha uzun sürüyor. Ama kullanım olarak banyoya giriyorum yerine duşa giriyorum dilimize yerleştiği için bende aynı şekilde kullanıyorum.

2. Mevsimine göre değişir. Yazın hergün duş iki günde bir banyo. Kışın iki günde bir banyo.

3. Doğaş defne ya da zeytin yağı sabunu bulabilirsem tabi ki sabun. Eğer bulamadıysam duş jeli.

4. Sabun bezi dediğin eskilerden annelerimizin annanelerimizin ördüğü lifler ise evet. Değilse hayır.

5. Şampuanım Prozinc yeşil olanından. Her banyoda kullanırım. Başka bir şey kullanmıyorum.

6. Pek sık değiştirmiyorum. Yılda belki 1.

6. İkisine de hayır.

7. Küvetimiz yok :( Duşakabinin temeli kaymayı önleyen tırtıklılardan.

8. Hayır. Ayak havlusu var. Bornoz kullanıyorum. Duş/banyodan çıkar çıkmaz kurulanmam. Biraz bornozla evde dolaşırım. Zaten genelde kurumuş oluyorum. Saç kurutma makinesiyle saçları kuruturken ıslak kalan yerleri de kurutuyorum.

9. Evet. Saç ve vücudun ıslak kalan kimi yerleri.

10. Evet kullanıyorum sağlıklı olmasada.

11. Eskiden söylerdim. :)

12. Sevişmek sayılır mı? :)
  • Dr_Stat  (10.02.15 08:09:49)
1. banyo kırklanmak, duş şöyle bir su dökünmek.
2. yazın her gün, kışın gün aşırı.
3. ikisi de.
4. evet.
5. prominoxil ve clear. her banyoda iki defa. (sıfır saç kremi)
6. çok çok nadir.
7. hayır.
8. evet. bornoz + saç havlusu.
9. hayır.
10. evet.
11. hayır.
12. yok.
  • mermize  (10.02.15 08:09:58)
1. banyo: saç yıkanan ya da küvette oturarak yıkanma
duş: saç yıkanmayan ya da yıkansa da hızlıca ayakta yıkanma

2. spora gittiğimden banyo-duş konseptim yukardakinden dolayı değişmek zorunda kaldı. hafta 4 saçımı yıkıyorum ayakta, hafta 1-2 saçımı yıkamıyorum. küvet yalan oldu :/

3. duş jeli

4. hayır

5. saç kremi kullanmam. hayatımda toplam 4 kere falan kullanmışımdır. haftada 3-4 saçımı yıkıyorum

6. senede bir falan değiştiririm. arada (3-4 yıkamada bir) eşimin şampuanını kullanırım

ikinci 6. soru: yok

7. yok

8. bornoz ve saç havlusu var. ayak havlusu yok ama yere serdiğimiz bişey var

9. acil dışarı çıkmam gerekmiyorsa fön makinesi kullanmam.

10. evet

11. hayır
  • la noix  (10.02.15 08:10:37)
1. banyo uzun ve daha kapsamlı. duş kısa.
2. banyo haftada 1 falan. duş her gün.
3. sabun tercih ederim ama duş jeli daha çok kullanıyorum. duş alırken bazen sadece kafaya şampuan. banyo yaparken ise sabun.
4. sabun bezi?
5. head-shoulders. her duşta.
6. hayır.
7. hayır.
8. hayır. hayır. evet. bornozla ve odada bekleyen havluyla.
9. hayır.
10. hayır.
11. nadiren.
12. şu soruyu da ekleyebilirsin: gece yatmadan mı sabah kalkınca mı?
  • cahilim rahatim  (10.02.15 08:10:38)
1. saçımı yıkıyorsam banyo, yıkamıyorsam duş diyorum.
2. her akşam duş alırım. iki günde bir banyo yaparım.
3. www.vakifzeytinleri.gov.tr doğal sabun.
4. evet.
5. pantene şampuan ve saç kremi.
6. hayır.
7. hayır.
8. vucut ve saç havlusu. bornoz kullanmıyorum. ayrıca ayak havlusu kullanmıyorum.
9. her banyo sonrası fön kullanıyorum.
10. evet.
11. hayır.
12. hayır.

*banyo sonrası haftada 2 defa falan ürederm hydro sürüyorum.
  • nick konusunda kararsizim  (10.02.15 08:18:53 ~ 09:11:17)
1. Banyo= Temizlenmek. Duş= Kirlenmemek ve uyanmak.

2. Haftada 1 kez banyo yaparım. Kalan günler de ya sabah ya da akşam duş yaparım. Duş 2-3 dakika süren bişey. Şipşak.

3. Duş jeli. Bittiyse sabun.

4. sabun bezi dediğin şey kese ise evet.

5. Banyo ve duşta da şampuan. Sadece duş yaparken saçımı şampuanlamam.

6. sürekli. elime ne geliyorsa, o an hangisinin kokusu hoşuma gidiyorsa o.

6. hayır.

7. hayır.

8. hayır.

9. hayır.

10. evet.

11. beşiktaş besteleri söylerim genelde.

12. mümkün olduğunca duşakabin içerisinde kurulanmaya çalışırım, her yer kıl oluyor sonra. gerçi yine oluyor. baya ayıyım ben.
  • Lt. Col. Frank Slade  (10.02.15 08:20:52)
oley anket. bayılırım.

1. duş kısa sürer :) banyoda kese yaparım, duşta lif + duş jeli. çok keyif adamıyım panpa, bir sürü duş jelim şampuanım var, tekrar tekrar yıkanırım.
2. her sabah işyerinde spor sonrası duş. haftada bir, haftasonu sıcak banyo.
3. duş jeli, on yüz bin milyon çeşit duş jeli.
4. hayır, sabun bezi ne la. lif mi? öyleyse evet.
5. tony & guy - duşta 1 kere, banyoda 2 kere
6. hayır
7. hayır
8. evet, evet, evet. misler gibi.
9. %20-30
10. banyoda evet, duşta hayır.
11. 1 in 5.
12. duşta saçımı şampuanlayıp gözüm kapalı duş jelini kullanıyorum, sonra durulanıyorum. multitasking kanıma işlemiş.
  • [silinmiş]  (10.02.15 08:27:54)
1. duş 5 dk, banyo en az 15 20 dk.

2. kışın gün aşırı, yazın her gün.

3. duş jeli.

4. evet.

5. clear for men. her dujda.

6. zorunlu haller dışında değiştirmem.

7. nein.

8. sadece bornoz ve baş havlusu.

9. yok.

10. hayır.

11. bazı bazı.

12. sevgilimle duşa girdiğimde dans etmek.
  • zgrydn  (10.02.15 08:31:55)
1. banyo: küvet doldurulur, peeling yapılır, muhtemelen haftada bir.
duş: 2 şampuan 1 duş jeli. her sabah.

2. banyo haftada 1, duş her gün.

3. duş jeli. sabun ilk kullanımdan sonra o kadar da temizmiş gibi gelmiyor. bir de üzerinde saç falan görürsem çok iğreniyorum.

4. hayır.

5. bitkisel şampuan ve bebe şampuanı (kokusu hoşuma gittiği için normal şampuanlardan sonra bir de bebe şampuanıyla şampuanlıyorum). saç kremi olarak durulanmayan bir saç kremi ve serum kullanıyorum. o yüzden onları banyo/duş sonrası uyguluyorum.

6. hayır ve hayır.

7. yok ama hiç kaymadım şimdiye kadar.

8. bornozum ve saç havlum var.

9. evet, saç için.

10. hayır kullanmıyorum.

11. evde teksem belki. genelde müzik dinlemeyi tercih ediyorum.

12. soğuk fayans, şampuan, vb şeylere tahammül edemiyorum. duşa girmeden fayansları ve şampuan kutularını ısıtırım. kesinlikle soğuk bir şeye dokunmak ya da banyodan çıkınca üşümek istemem.
  • marla is in my head  (10.02.15 08:43:45)
1- Fark yok. Ben her gün aynı şekilde banyo yapıyorum.
2- Her gece yatmadan önce.
3- Üşendiğim zamanlarda duş jeliyle hemen köpürüyorum. Yoksa sabun daha iyi temizliyor ve arınıyor gibi geliyor.
4- Evet, saplı falan böyle deriyi kazıyan tarzda şeyler hem de.
5- Fiyto sarmısak özlü. Her banyoda şampuanlarım, ama pek iyi değil diyorlar. Rahat edemiyorum ne yapayım.
6- Yok, ayakta.
7- Yok, ama kayan bir yapısı olmadığı için yok. Ama banyoda var, çıkınca onun üzerinde kurulanırım.
8- Vücut ve baş havlusu ayrı, ayak havlum yok, bornoz sevmem.
9- Yok, zaten saçım kısa hemen kurur.
10- Evet, her duştan sonra.
11- Yok, ama değişik düşüncelere daldığım oluyor. 10 dakikalık duş kafamda bir şeyler kurarken bir bakmışım 30 dakikayı bulmuş oluyor.
12- Aklıma gelmedi valla.
  • osurdum  (10.02.15 08:49:03)
1-Duş almak 2 kere şampuan, sabunla vücudu ovalama, boy abdesti (toplam 5-10 dk), Banyo yapmak; 2. şampuanı en az 3 dk saçta bekletmek, lif+kese ile ovunmak sabunlanmak, malum yerleri tıraş etmek, boy abdesti, kurulanmadan bebe yağı tarzı şeyler sürünmek (toplam 15-20 dk)
2- yazın haftada 3 kışın 2 haftada 4
3-Sabun (mümkünse beyaz klasik)
4-Lif, bez vb şeyleri kullanıyorum
5-Bioxcin forte, 2 kere, ilk şampuan arındırma için (clear) ikincisi bioxcin
6a-Bir kaç yıldır bioxcin kullanıyorum o değişmiyor ama kiri arındırmak için kullandığım ilk şampuan bittikçe ortalama hangi şampuan ucuzsa onu alıyorum
6b-Oturak kullanmıyorum, bazen tasarruf moduna geçip kova kullanıyorum o zaman tas da kullanıyorum.yüzde 99 ayakta hallediyorum banyo işini
7-Yok
8-Önce banyo havlusuyla kurulanıp sonra bornoz ile çıkıyorum banyodan, baş havlum yok , ayak havlusu var ama şahsi değil aile kullanımı için
9-Kullanmamaya gayret ediyorum, doğal olarak kurutmayı -havluyla- tercih ediyorum.Ama sabah duş aldıysam ve çıkmam gerekiyorsa hızlı bir kurutma için fön makinası kullanıyorum. Bazen vücuduma da tuttuğum oluyor ama zevkine
10- Önceden kullanıyordum, feci bir kulak enfeksiyonu geçirince bıraktım. Tuvalet kağıdını serçe parmağıma sararak kurutabildiğim kadar kurutuyorum kulağımı.Pamuğun suyu emmediğini düşünüyorum o yüzden tuvalet kağıdı peçete vb kullanıyorum.
11-Havalandırmadan ses başkalarına gider kaygısıyla sanırım, söylemiyorum.Bunu umursamayan oğlum söylüyor ama (henüz 11 yaşında)
12- Burada yazabileceğim başka bir şey yok
  • delicevat  (10.02.15 08:59:13)
1) banyo daha detayli.
2) ayda uc-dort, iki gunde bir
3) dus jeli
4) lif kullaniyorum.
5) elidor-gliss,
6) 2-3 ayda bi
7) yok
8) ayri. Bornoz kullaniyorum.
9) sadece sac icin kullaniyorum
10) kullanmiyorum
11) her zaman
12) yok
  • yuzır  (10.02.15 09:05:39)
1. sizin için banyo ve duş arasındaki fark ne?
sözlük başlığı (bkz: banyo yapmak ile duş almak arasındaki fark)
Duş 10-15 dakika, banyo 30 dakika. Farkı bu.

2. banyo sıklığınız? duş sıklığınız?
Günde 2 kere ile 2 günde 1 arasında değişiyor mevsimsel şartlara ve paşa gönlüme bağlı olarak.
3. sabun mu duş jeli mi? (şurda da sorulmuştu: eksiduyu.ru)
Duş jeli.

4. sabun bezi kullanıyor musunuz?
Sabun bezi değil, kese veya lif.

5. şampuanınız? şampuanlama sıklığınız? (saç bakım kremi veya başka şeyler de kullanıyor musunuz saç için?)
Günde 1 kere veya 2 günde 1 kere. Saç bakım maskesi, saç bakım yağları ve saç kremini de paşa gönlüme göre kullanıyorum.

6. şampuan değiştiriyor musunuz? değiştirme sıklığı?
Memnunsam aynısından devam ederim ama çok iyi yorumlar duyduğum şampuan varsa şişe bittikçe değiştirme olasılığım var.

6. oturak kullanıyor musunuz? tas kullanıyor musunuz? :) (hatta kova)
Duşun oturağı var kendiliğinden, spor sonrasında ayakta duracak halim yoksa kullanıyorum.

7. küvette kaymayı önleyici zımbırtı var mı?
Yerde ahşap zemin var. Var yani.

8. vücut ve baş havlunuz ayrı mı? ayak havlunuz ayrı mı? bornoz kullanıyor musunuz? nasıl kurulanıyorsunuz?
Bornoz ve ayak havlusu

9. fön makinası kullanıyor musunuz banyo/duştan sonra? saç için mi sadece? vücudunuzun başka yerlerini kurutmak için de kullanıyor musunuz?
Evet, saç için ama giyinip direk çıkacaksan şöyle bir üstüne tutmak toptan kurutuyor.

10. kulak çöpü kullanıyor musunuz banyo/duştan sonra?
Evet

11. banyo/duşta şarkı söylüyor musunuz :)
Elbette, banyoda şarkı söyleyip dans etmeyeceksek çok monoton bi hayatımız olurdu :D

12. başka saymadığım ya da ilginç banyo/duş alışkanlığınız?
Duşa girerken Radyoyu açıyorum, çalan şarkılar mutlu ediyor. Sağım solum tutulduysa sıcak suyla kaslarımı gevşetiyorum falan, iyi oluyor.
  • afush  (10.02.15 09:08:35)
1. banyo: küvet doldurma, duş: duş başlığından akan su.
2. yazın her gün, kışın gün aşırı.
3. duş jeli.
4. lif.
5. toni&guy ince telli saçlar için olanı (mor şişe)
6. iki üç şişe bittikçe
6. hayır
7. yok
8. değil, bornoz da kullandığım oluyor o zaman saç havlusu ayrı.
9. kışın genellikle kullanıyorum.
10. bir parça tuvalet kağıdı ile kuruluyorum.
11. hayır.
12. kullanmadığım zamanlarda suyu kapatırım.
  • inheritance  (10.02.15 09:12:05)
1. Banyo daha uzun, detaylı. Duş hemen bi suya girip çıkmak. Gibi düşünüyorum ama ara ara birbiri yerine de kullanıyorum kelimeleri.
2. Hiç duş almam, günaşırı foşuduk foşuduk uzun uzun yıkanırım. Evde sürekli tartışma konusu olur banyom :D
3. Sabun, zeytinyağlı bilmem ne sabunundan alıyorlar eve. Ondan önce de hacı şakirin hamam sabunuydu.
4. Lif kullanıyorum, örgü olanlardan.
5. Ne denk gelirse tek bir marka yok. Her banyoda 2 kere şampuanlıyorum, sanırım pek iyi bir şey değil ama yapıyorum yani anca temizleniyormuş gibi. Kutu bittikçe değiştiriyorum genelde. Saçım çok dolaştıysa bazen krem de kullanıyorum.
6. Oturak evet, tas hayır.
7. Ekstra bir şey koymadık, küvetin tabanında yuvarlak kabartılar var kendinden.
8. Bornoz+baş havlusu. Yerde de havlu oluyor, ayrı ayak havlusu yok.
9. Sadece saç için her banyodan sonra kullanıyorum, ıslak saçlı görünce annem kızıyor :D
10. Evet.
11. Hayır. Sadece bol bol düşünüyorum, normalde aklıma gelmeyen şeyler banyoda gelir hep :D İçinden çıkamadığım bi durum varsa 'dur bi duşa gireyim orada fikrim gelir' diyorum :D
  • capitatum  (10.02.15 09:14:36)
1. sizin için banyo ve duş arasındaki fark ne?
sözlük başlığı (bkz: banyo yapmak ile duş almak arasındaki fark)

* banyo enikonu yıkanıp, uzun ve güzelce tüm vücudu elden geçirmek. bunun dışında kalan her şey için duş diyorum. işte ne bileyim halsiz hissedersin, kafanı yıkama kaygısı/derdi olmadan ılık veya sıcak su dökülsün üstüme dersin. veya hava sıcaktır, basket oynamışsındır terlemişsindir, atlayayım soğuk suyun altına 5-6 dakika dersin. o duş. bence.

2. banyo sıklığınız? duş sıklığınız?

* açık konuşayım, insan içine çıkmayacaksam 3-4 günden önce banyo yapmıyorum. ama düzenli olarak okula veya başka bir yere gittiğim zaman her gün, en kötü iki günde bir banyo yaparım. neredeyse hiç duş almıyorum. banyoya girdiğim zaman komple vücudu elden geçirir, en az 10-15 dakika kalırım.

3. sabun mu duş jeli mi? (şurda da sorulmuştu: eksiduyu.ru)

* öğrenci evinde yaşadığım için karışmaması adına duş jeli kullanıyorum. hiç ayırt etmedim açıkçası sabun duş jeli falan diye, markette elime jel gelince onu aldım ilk öyle devam etti. başkasının girmediği bir banyom olursa sabun da kullanabilirim. şu an için jel ama fark etmiyor.

4. sabun bezi kullanıyor musunuz?

* yoo, o ne hatta? lif kullanıyorum ben. turuncu hem de.

5. şampuanınız? şampuanlama sıklığınız? (saç bakım kremi veya başka şeyler de kullanıyor musunuz saç için?)

* hed en şoldırs. 3-4 günde bir banyo yaptığım zamanlarda, kafamı iki kere şampuanlarım. bir girince bir de çıkmadan önce. aktif olduğum, sürekli insan içine çıkıp devamlı banyo yaptığım günlerde ise bir gün 2 kez yıkar ertesi gün hiç yıkamam. bir sonraki gün bir defa yıkarım vesaire. kafayı habire şampuanlamak iyi değilmiş diyolar, ondan.

6. şampuan değiştiriyor musunuz? değiştirme sıklığı?

* değiştirmeye gerek görmüyorum, aslında kafam kaşınıyo yıkanırken ama kaynar suda yıkandığım için oluyo galiba, şampuandan olduğunu sanmıyorum. yıllardır hed en şoldırs.

6. oturak kullanıyor musunuz? tas kullanıyor musunuz? :) (hatta kova)

* hayır, soğuğa dayanamıyorum. aslında su tasarrufu açısından tas veya kovayla yıkanmak çok daha iyi ve mantıklı ama ben öyle yapınca hasta olup geberiyorum. sırtıma sürekli sıcak su akması lazım duştayken, aksi takdirde VOOĞAAARRRRH diye bağırıp titremeye başlıyorum.

7. küvette kaymayı önleyici zımbırtı var mı?

* yok, allaha emanet gidiyom ben. zeminde falan olan bi şeyse bilmiyorum onu. ama ayrıca bir aparatımız, zımbırtımız yok.

8. vücut ve baş havlunuz ayrı mı? ayak havlunuz ayrı mı? bornoz kullanıyor musunuz? nasıl kurulanıyorsunuz?

* zamanında benim için çok lüks sayılabilecek bir bornoz almıştım, nefis. onu kullanıyorum. bir de baş havlum var. annemin yanına geldiğimde (senede 3-4 ay falan) iki ayrı havlu kullanıyorum, bornozu getirmiyorum. birini belime sarıyorum, diğeri baş havlusu güya ama kafamı kuruladıktan sonra onu da sırtıma atıyorum.

9. fön makinası kullanıyor musunuz banyo/duştan sonra? saç için mi sadece? vücudunuzun başka yerlerini kurutmak için de kullanıyor musunuz?

* hayır, sesinden nefret ediyorum ve kendi adıma gereksiz görüyorum. hemen dışarı çıkacaksam saçım kurumadan çıkıyorum. hatta ıslak saçla dışarı çıktığım zaman çok iyi hissediyorum. menenjit olup ölmek en büyük idealim.

10. kulak çöpü kullanıyor musunuz banyo/duştan sonra?

* yok korkuyorum ben o tarz şeylerden kulağımı falan patlatırım diye. yıkanırken kendim temizlemeye çalışıyorum kulağı ve çevresini.

11. banyo/duşta şarkı söylüyor musunuz :)

* bazen.

12. başka saymadığım ya da ilginç banyo/duş alışkanlığınız?

* elimi suyun yoluna koyup parmaklarımı açıyorum, her parmağımdan su akıyomuş gibi oluyo ya o çok hoşuma gidiyo. her banyoda yaparım onu. çok eğleniyorum.
  • what is love  (10.02.15 09:20:29)
1 ve 2. Bende duş ve banyo değişiyor biraz. Sadece suya girme var, sadece saç yıkama var, saç ve bir tur vücut yıkama var, bunun saç ve iki tur vicutlusu var, bir de bunlara kese eklenmiş hali var. Yazın her gün suya giriyorum, iki günde bir de saç ve bir tur sabun yapıyorum. İki haftada bir kese. Kışın 2-3 günde bir saç ve bir tur sabun, bunların bazılarında saç ve iki tur sabun, üç haftada bir keselenme eklemesi yapıyorum.

3. İkisini de kullanıyorum ama sabunu daha çok. Duş jeli temiz hissettirmiyor.

4.Lif kullanıyorum sabun varsa.

5-6. Şimdilik Live Clean Apple Cider. Sıklığı ilk sorudaki gibi. Ama her bittikten sonra değiştiriyorum neredeyse. Değişmeyen şey ise bazen sonrasında Tony ang Guy'un spreyli saç açıcısını, bazen Loreal'in saç yağını kullanmam.

6. Evdeysem oturuyorum tabureye, sporda yıkanıyorsam kullanmıyorum. Tas kullanmıyorum.

7. Duş teknesi var, küvet yok :(

8. Vücut-baş havlusu ayrı, bornoz kullanıyorum. Ayak havlum ayrı eğil genelde. Bornozun alt kısmı. Ama duştan çıkınca ayaklarımı eni konu kurulamasam da başka bir havluya basıyorum da, o yere basmayayım diye konulmuş bir şey.

9. Yazın kullanmıyorum, kışın kullanıyorum. Saçım çok zor kuruyor, yazın bile kolay kurumaz. Vücudumu kurutmak değil de ısıtmak için bol bol kullanıyorum. Banyo yapmama gerek yok.

10.Kullanıyorum birkaç banyoda bir.

11. Bazen.

12. Arada peeling yaptığım oluyor, bazen öyle giriyorum. Ama kese ile peeling farklı zamanlarda.
  • aychovsky  (10.02.15 09:30:15 ~ 09:31:01)
1- dus yikan cik. Banyo ise daha detayli temizlenmye yonelik.
2- her gun dus.Banyo degisiyo.
3- dus jeli.
4-O ne lan.
5- gliss sampuan. Loreal sac bakim kremim 2 gunde bir kullanirim
6- yok
7- yikanma yeri ayri kuvetten. Yok sanirim.
8- iki ayri havlum var vucut ve kafa icin. Bornoz sevmem.
9- yok.
10- yok
11- bazen.
12- yok.
  • baldur2  (10.02.15 09:54:31)
1. ben hep banyo yaptığım için beni etkilemeyen durum
2. seviştiğim günler
3. ikisi de
4. sabun bezi diye bir şey ilk defa duyuyorum
5. şampuan son 3 seferdir organix in pembe renkli olanını alıyorum
6. aslında uzun yıllar aynı şeyi kullandım. zararlı olur die yeni deiştirdim
6. odamda jakuzi var oturma kısmı var zaten
7. yok
8. tabiki de ayrı. bornoz asla kullanmam. ama hafif kurulanıp ince sabahlık giydiğim olur
9. kullanmamayı tercih ediorm. ama kullanmak zorunda kalıorum maalesef
10. çok korkarım
11. eskiden çok. şimdi müzik dinliorm.
12. ilginç değil ama bir alışkanlık olarak sex
  • dream state  (10.02.15 09:55:37)
1. Fark yok benim için.
2. Gün aşırı.
3. Sabun
4. Sabun bezi ne ki? Pufidik liflerden kullanıyorum.
5. Blendax'ın bi şeyi. Krem kullanmıyorum.
6. Yok, pek değiştirmiyorum.
7. Yok. Terlikle girerim çünkü hep banyoya, tiksiniyorum, ayağımın yere değmesinden hoşlanmıyorum.
8.Ayrı. Bornoz kullanıyorum evet.
9. Evet, sadece saç için.
10. Yok.
11. Bazen.
12. Yok.
  • buff  (10.02.15 09:59:20)
1- Çok fark kalmadı, eskiden banyo daha uzun ve kapsamlı, duş daha kısa idi.
2- Banyo ve duş arasında fark kalmadığı için sıklık aynı, evde isem 2 günde bir, dışarı çıkmam gerekiyorsa her gün.
3- Duş jeli ama son zamanlarda Dove kullanıyorum sabun olarak düşünülürse ama klasik sabunları sevmiyorum, cildi kurutuyor.
4- Banyo süngeri kullanıyorum.
5- Şu ara Lush kullanıyorum, her duş veya banyoda 1 kez, saç kremi genelde kullanmıyorum, uzun süre saçlarımı yıkamadıysam açabilmek için krem kullanıyorum.
6-Değiştiriyorum, bazen çok uzun süre aynı şampuanı kullanıyorum ama mesela şu anda kullandığım Lush'ı yurt dışından almıştım, tekrar bulamazsam 3 ayda değiştirmiş olacağım.
diğer 6-Kullanmıyorum, bir kere kombi bozulduğunda kova kullanmıştım, aslında rahat oluyormuş.
7-Yok
8-Vücut ve baş havlum ayrı, ayak için ayrı havlu kullanmıyorum, yere serili bir havlu var, ince peştemal gibi olan havlulardan kullanıyorum, üstümde onunla bir süre dolşatıktan sonra kuruyorum, ekstra bir kurulanma alışkanlığım yok.
9-Dışarı çıkmam gerekiyorsa, ya da saçlarımın düzgün olmasını istiyorsam kullanıyorum, sadece saç için kullanıyorum, vücut için hiç fön makinası kullanmadım.
10-Kullanmıyorum.
11-Söylüyorum, hem de yıllardır aynı şarkılar, kendi bestelerim bile var sadece banyoda söylediğim.
12-Banyo sonrası vaktim varsa 15-20dk yatmak ve temiz olduğum için evdekilere kendimi öptürmek.
  •   (10.02.15 10:34:57)
1. banyoda sabunla keselenirim, dusta lifle dus jeli surerim.
2. Banyo: haftada 1, dus: her gun
3. Ikisini de kullaniyorum
4. Sabun bezi ne anlamadim ama lif ve kese kullaniyorum
5. Gliss. Her gun. Sac kremi kullaniyorum saclarimin uclarina.
6. 6 ayda bir falan degistiririm.
7. yok
8. vucut ve bas havlum tabi ki ayri. ayaklarima havlu terlik giyiyorum. bornoz kullaniyorum. bornozla takilirken kuruyorum zaten.
9. sac icin kullaniyorum.
10. her zaman degil ama evet
11. hayir :D
12. topuk tasi kullanirim her banyodan sonra. zaman zaman bebek yagi kullanirim dustayken. dusa girmeden once mutlaka sacimi tararim. vucudumu sabunlarken sacimi tepede toplarim sacima sabun veya dus jeli bulasmasini hic sevmem. bu kadar galiba :D
  • saçdemeti  (10.02.15 12:07:47)