kaliteli uyku

için yaptıklarınız neler?
şunu şunu yapınca uykuyu düzgün değerlendiriyorum dedikleriniz?

  • vonkhar  (09.02.15 23:33:32)
yorulmak. misal bulaşıkları yatmadan yerleştiririm makineye. yada ortalığı toplarım.

  • savagemirage  (09.02.15 23:35:09)
gündüz bolca çay, akşam yemeklerinde yoğurtlu atıştırmalıklar, buldukça da gece yatmazdan evvel kedi otu çayı.

  • namus ninjası  (09.02.15 23:37:08)
boyun yastigi ile uyuyorum. uyandigimda agri ile uyanmiyorum.

  • jaygatsby  (09.02.15 23:38:36)
tamamen karanlık, sıfır ses.

  • asisamus  (09.02.15 23:38:58)
Söylerdim ama ayıp olur.

Neyse, düzenli egzersiz iyi beslenme ve yine düzenli bir uyku düzeni.
Işık yok, yatmadan evvel Ihlamur içmek ve yatmadan önceki 1 saat elektronik bir aygıtla uğraşmamak onun yerine kitap okumak
  • efrasiyab87  (09.02.15 23:45:59)
26 senedir hayattayım, bir kere kaliteli uyku çekemedim.

İlkin uykuya dalmakta büyük sıkıntı var zaten, dalmam 1-1buçuk saat sürüyor en normal günde. Daldıktan sonra da abuk subuk rüyalar, sürekli çişe kalkma, susama, uyandıktan sonra tekrar uyuyamama vs vs. Gecede en az 4 sefer kalkarım. Her şeyi yaptım kaliteli uyku için, hap bile aldım ölü gibi uyuyayım diye ama olmadı.

Bunu da neden söylüyorum, sen yine söylenenleri yap ama olmazsa da kalitesiz uyku halinle barışmaya çalış. Sanırım bazı düzenler bozulamıyor. Ben benim durumumu genetiğe yüklüyorum, annem de böyle. Belki sende de durum buna benzerdir.
  • buff  (09.02.15 23:50:23 ~ 23:50:56)
burunda sorunlar varsa, tıkalıysa bi de boyun fıtığı gibi boyundaki kan akışını bozan rahatsızlıklar varsa ne kadar uğraşılırsa uğraşılsın kaliteli uyku şansa kalıyor.

  • namus ninjası  (10.02.15 00:02:32)
zumba sonrası ılık bir duş, sonra direk kedimle yatağıma gömülmek.

  • mutlusismankedi2015  (10.02.15 00:57:49)