Seedbox Cahilinden Sorular

selam arkadaşlar. iptorrents'te kullanmak için seed.st'den haftalık seedbox aldım, ilk defa kullanıyorum. walking dead'in yeni bölümünü indirdim 2.5 gb, popüler torrentler kısmında en tepedeydi dedim heralde bunu şeyetmek gerek. ama şu an gönderim hızı 150-200 kb/s civarında dolanıyor. 100'ün altına da indiği oluyor bazen. epey yavaş yani. bu benim aldığım paketin maksimum hızından mı kaynaklanıyor yoksa torrenti çeken mi yok?

benim bu işten maksimum verimi almak için hangi torrentleri indirip göndermem gerekiyor? freeleech torrentlerin boyutları çok büyük ayrıda çeken pek yok. yine popüler olanları mı takip etmek gerek?

bi de ben bilgisayarı kapatsam bile seedbox devam ediyor di mi gönderime?

Evet seedbox sürekli upload eder senin bilgisayara bağlı değil. Çok büyük ihtimalle sunucunun hızından sınırlanmıştır. Yeni eklenen freelech'leri takip et çok faydasını görürsün. Anlık takip et. Hatta RSS yaparsan yeme de yanında yat.

  • mystb  (09.02.15 15:27:08)
gönderim hızı kaç kişinin seed ettiğine göre de değişir, indiren kişinin indirme hızına göre de. yani indirme hızı 2mbit olan kişiye 4 mbit ile göndermek ne kadar hayalse, 700-800 seeder sayısı olan bir torrenti de bir kaç mbit bir hızla göndermek de -ilk durum kadar olmasa da- hayal, hele bir de indiren tek kişiyse.
seed.st'nin paketlere baktım, en düşüğü 2mbit ortalama diyor -kesin demiyor- ama paylaşımlı da demiyor. büyük ihtimalle sağlayıcıdan değil, seeder/leecher oranından. yine de kesin bir cevap için servis sağlayıcısına danışmak lazım, eğer başka torrentlerde de durum bu olursa.
gelelim diğer soruya. seedbox'tan maksimum verim için en iyi torrentler pornolardır. hele bir de freeleech porno gelirse direk yumulun. ama en garantisi torrent yüklemek. olmadı dizi bölümleri.
freeleechleri çeken yoksa rss yükleyip auto download diyeceksiniz belli kategorilerde, yine en mantıklısı o.
diğer sorunun cevabı da evet. sizin bilgisayarınızdan bağımsız çünkü seedbox, sağlayıcı sorun yaşamadıkça seedbox seed etmeye devam eder.

popüler torrentlerden ziyade -hele bir de popüler de en tepede olan torrentlerden ziyade- staff önerileri olan torrentlere gömülün. zaten popüler torrentler için swarmda ebesinin bilmem nesi kadar seeder olur. dizilerin bölümleri için auto dl rss kurun. dizi bölümlerini kaçırmayın. ben 84 kbps yükleme hızıyla got'un sadece 1 bölümünden 4 gb yükleme yaptığımı bilirim.

benim de bir sorum var tabi, ipt gibi seed etmesi kolay olan -hadi seed edilmiyor diyelim- çok da rahat bir bonus sistemine sahip olan bir site için neden seedbox aldınız ki? keşke o parayla döner-ayran alsaydınız. bu konuda ciddiyim, amacım kaba olmak da değil, ama ipt, td vs. gibi bilimum kolay siteler için bence seedbox almaya gerek yok.
  • daycobudeska  (09.02.15 15:38:10)