kedilerle ilgili roman,öykü tarzı kitap

Selamlar. Hem anneme hem de bir arkadaşıma kedilerle ilgili kitap alacağım. Daha önce kütüphane kedisi Dewey, sokak kedisi Bob, Oya Baydar'ın Kedi Mektupları'nı okumuşlardı çok hoşlarına gitmişti. Buna benzer önerilerinizi alabilirim.

İstanbul'da kedi diye bir kitap var şimdi. daha okumadım rafta duruyor bakalım.

  • neira  (09.02.15 14:27:28)
Doris Lessing'in kedilerle ilgili bir kitabı var. bana hediye geldi ama okumadım henüz

www.idefix.com
  • mea maxima culpa  (09.02.15 14:35:17)
Yky'den cikan Kedi Hikayeleri isimli bir kitap vardir, guzeldir.

  • argadini  (09.02.15 14:36:16)
"Gerçek bir şaheser! Teknik ve psikolojik olarak mükemmel! Öldürmek mi bağışlamak mı ikilemini en iyi veren roman." Yaşar Kemal

www.idefix.com
  • devrin basbakani  (09.02.15 15:29:53)
akif pirinççi felidae
eski de ola güzeldir.

  • tururo  (09.02.15 15:30:05)
Evet Akif Pirinçi - Felidae serisi güzeldir. 6-7 kitap toplamda.
onalrın dışında:

www.idefix.com
www.dr.com.tr

bir de Lilian Jackson Braun'un oğlak yayınlarından Brahms Dinleyen Kedi, Kırmızı Gören Kedi, Kanepe Atıştıran Kedi serisi...
  • sappho  (09.02.15 15:41:43)
@devrin basbakani

Bunu gördüm ama belki sadece adında kedi geçiyordur diye tereddüt ettim, gerçekten kedi barındırıyor mu içinde acaba?

@tururo ve @sappho

Benim de çok ilgimi çekti bu seri, çok teşekkür ederim! Malesef hepsi yok ama sanırım şu an, nadirkitaptan falan bakayım. Tam olarak sırasını yazabilir misiniz kitapların?
  • mutlusismankedi2015  (09.02.15 15:59:32)
bize çevrilenler aşağıda
Felidae
Francis
Cave Canem
Düello
Salve Roma
Tanrılar

Salve Roma ve Tanrılar arasında iki tane daha varmış. şimdi bakarken gördüm wikipedia'dan. Felipolis ve Schandtat. Neden Türkçe'ye çevrilmemiş acaba. Çok basit dili olan, çok sevimli kitaplar. Tavsiye ederim. Ben de bir kedi delisi olarak, bulduğum her içinde kedi geçen kitabı aldığımdan, bu soruyu çok sevdim. Kütüphanemde en üstte dururlar :) Evet sanırım baskıları bitmiş. Üzgünüm :(
  • sappho  (09.02.15 17:30:59)
simon'un kedisi (simon's cat), karikatür kitabı, tanıma pek uymuyor ama bence gayet güzel.
sonradan disney sponsor olup aldı. youtube'da disney tarafından hazırlanmış çizgi bölümleri de var

  • furciferpardalis  (09.02.15 20:08:18 ~ 20:08:48)
@mutlusismankedi2015 evet ama hikaye kedi üzerinden ilerlemiyor.

  • devrin basbakani  (10.02.15 08:14:52)
@husule getiren
Çok ilgilerini çekeceğini sanmıyorum :)

  • mutlusismankedi2015  (10.02.15 14:42:35)