Duyuru'nun formatı için naçizane tavsiyeler

millet şimdi burada kah gülüp eğleniyoruz kah ufkumuz açılıyor ancak rica ediyorum cinsellik duyuruları açmayın, mea'nin ahlakı bozuluyor sonra gelip duyurunuzun altında (haklı olarak) sitem eder, demedi demeyin.

birde ufak bir rica daha, duyurularınızı açmadan önce mutlaka namus ninjasına danışın. o gerek görürse açın. yoksa o da gelip ''ne gerek var böyle şeylere yea, yasaklansın şu duyurular, saçmalamayın'' şeklinde naçizane görüşlerini paylaşır sizinle.

durduk yere asabınız bozulur.

velhasılı kelam ekşi duyurunun sahibi ''duyuru ekle'' bölümüne; ''mea maxima culpaya ve namus ninjasına danış'' butonları koymalı. aynı, duyuru tipini seçmeden önce duyurunun açılmasına izin verilmediği gibi bu arkadaşlara sorulmadığı zamanda da duyurunun açılmaması sağlanabilir.

duyurumuzun dirliği ve düzeni adına sizin de tavsiyelerini almak istedim. buradan ekşi duyurunun big boss'ı (kendi kendisini öyle tanımlıyor) görüp düzenlemeye gidebilir. hee haşa, görüp düzenlemeye gidebilir dediysem, onun tartışılmaz dehasıyla düşünemediği bir şey düşüneceğimizden değil, sadece hatırlatma babında bir işlevimiz olacağı düşüncesi içerisindeyim.

evet tavsiyeleriniz nelerdir?

bu arada aşağıda adı yazan ancak görme şerefine eremediğimiz modlar'ın sayısı artsın istiyorum ve hollowuda kapı dışarı edin. ne o öyle çalışan mod mu olur. adam birde tutmuş tüm duyuruyu kendi başına çeviriyor. hiç olacak şey mi? oysa mod sadece adı aşağıda yazması için vardır. haksız mıyım?

başlığı okuyup direkt geldim, şu auto installer'ı tavsiye edip gidecektim:
ninite.com

formattan sonra işleri çok kolaylaştırıyor.

sonra okudum, yanlış anladığımı farkettim, ama copy'lediğim adres boşa gitmesin diye yine de yapıştırdım, şimdi gidiyorum.
  • loveinaflipbook  (09.02.15 14:24:32)
vaziyet alın, buralar karışacak!!

  • damdanakan  (09.02.15 14:31:53)
Ben duyuru üzerinde ahlak masası oluşturulup başına mea'nin ve ahlak ninjasının geçirilmesini oneriyorum.

@Mea bilindiği üzere tam bir kuku bekçisi profili göstermekteyken @namus ninjası ise diğer ucu temsil etmektedir. hangi uç diyenler için o ucu henuz biz tanımlayamadık. gözlemleyebildigimiz kadrıyla ahlak ninjasının kırmızı çizgisinin mandallama(pegging)'dan başlıyor iken Mea'nın katolik rahibe ahlakına sahip olması, oluşturulacak ahlak masasının ne tur kararlar verecegi ya da tavsiyelerde bulunacagi hakkında kafamda biraz soru işaretleri uyandırıyor :)
  • phanax  (09.02.15 14:44:53)
mea, şu bildiğimiz mea maxima culpa değil mi?

kendisi pek bir atarlı arkadaş zaten. hangi cevabıma yazdıysa hepsinde atarlanmış. hatta kendisiyle ilgili arkadaşım artık lütfen atarlanma tarzında bir tartışmamız olmuştu bir başlığın altında, mesaj atan bir iki arkadaş olmuştu aynı problemi yaşadığını söyleyen.

inşallah günün birinde onun gibi olmam. ne gerçek hayatta, ne çok-da-fifi online hayatta <3
  • dessy  (09.02.15 14:51:22)
*Mod sayısı arttırılabilir. "Asil mod", "nöbetçi mod" gibi şeyler oluşturulabilir.

*Yeni mod'lara mod olma eğitimi verilebilir standart bir yaklaşım için. Ya da "Mod'un El Kitabı" gibi bir şeyler hazırlanabilir. Yetkiyi "Biz sana yetki verdik" diye çat diye vermemek gerek. Sadece bir internet sitesi de olsa, iki kızgınlık insanı strese sokuyor.

*Gerekçeler herkese görünebilecek şekilde yapılabilir. İstatistikler'e "Son Silinen Duyurular", "Son Silinen Başlıklar", "Son Uyarılan/Uçurulanlar" gibi şeyler eklenip gerekçeleri ile birlikte yazılabilir belki. Belki dememin nedeni de bir sebepten dolayı uçmuş bir şeyi orada sergilemeye devam etmek biraz garip bir yaklaşım olabilir ama en azından geçici bir süre nedeni ile birlikte görünse. "Neden bu uçtu, bu uçmadı", "Neden bu duyuru silindi de bu silinmedi" gibi sorular azaltılabilir böylelikle.

*Mod'luk görevlere ayrılabilir. Başlıklara ayrılıp, bu konulardaki iş yüklerine göre mod'lara olabildiğince eşit dağıtılabilir. Ancak burada her göreve en az iki mod düşmesine dikkat etmek gerek ki bir konuyu yöneten mod'un keyfiyetine kalmasın o konu.

*Eğer iki mod da onun sakıncalı olduğunu düşünüyorsa silinebilir hale getirilebilir duyurular. Böylece bir mod kişisine göre süt başka bir mod kişisine göre çikolata durumu engellenebilir.

*Kesin kurallar bellidir. Atıyorum burada porno linki paylaşamayız ama bazı yerler çok gri. Bu gri yerlerin sınırı net belirlenebilir. Duyuru Çalıştayı Zirvesi yaparız :) Ya da mod'lar yaparlar, biz keyfimize bakarız :)

*Kurallar kısmı gerektikçe güncellenebilir. Kural-ispiyon gerekçeleri tutarlılıkları değerlendirilebilir. Bugünkü tartışmadan bu şekilde kaçınılabilirdi.

Bize buradan konuşmak kolay tabii ki, ben buradan "Şöyle olsun, böyle olsun" derim de hem kendi hayatını hem de insanların şikayetlerini yönetmek o kadar da kolay olmasa gerek. Bildiğin mesaili iş bu, illa memnuniyetsiz birileri çıkacak. Herkesi memnun eden bir sistem oluşturulamayabilir.
  • aychovsky  (09.02.15 14:56:42 ~ 15:06:26)
fi tarihinde psikolojik rahatsızlıkları olan 8-10 nikli arkadaşın provokasyonları sonucu bir olay olmuştu.

gerçekten olmayan hayali hikayeler üzerinden hikayeler yazmaya devam ediyorsunuz. ne diyebilirim eğlenceye devam.
  • mea maxima culpa  (09.02.15 15:15:16 ~ 15:15:47)
@mea

burada yalnızca o entry'de yazanlar üzerinden konuşmuyoruz. genel tutumun bu yönde.
  • air  (09.02.15 15:48:11)
ortalığı karıştırmaktan başak bir şey yaptığın yok @mea. sozlukte bircok eleştiri almışssın, burada da millet senden illallah etmiş durumda.

  • phanax  (09.02.15 15:53:51)
sözlükte bile format kavramı yok ki artık, duyuruda olsun... ama son günlerde takip ettiğim kadarıyla, evet, @mea ilginç bir biçimde bu tür şeylerde ön planda. cinsellikle ilgili en ufak bir emare olmamalı gibi düşünüyor demek ki.

biraz geniş ve rahat olmak lazım. allah vermeye erkenden göçersiniz onu bunu kafaya taka taka. zaten buraya takılan insanlar belli, sözlüğe girmiyorum desem yeri var. onda da muhtardan ilmuhaberi alır gibi takılmayalım.
  • mermize  (09.02.15 15:59:34)
bakın arkadaşlar çok yoğun çalışıyorum ve duyuruda çok az yazıyorum. polemiğe girmiyorum. şu an sağ tarafta cevapladığım sorulara bakıyorum. bu duş olayı dışında haftalardır hatta aylardır hiç bir polemik yok.

sözlükte de hayali bir olay üzerine yazılmış bir adet entry var.

siz nereden bu genellemelere gidip beni yargılıyorsunuz hiç anlamıyorum???
  • mea maxima culpa  (09.02.15 16:03:02)
ben çoklukla kedilerle ilgili yazıyorum ve cocoya takılıyorum. bütün yazdıklarınız hayali.

yok bütün cinsellik duyurularına girip yazıyormuşum filan. nerede bunların kanıtları? hayal gücünüz?
  • mea maxima culpa  (09.02.15 16:04:46 ~ 16:05:24)
biz bu kadar birbirini tanımayan adam ayrı ayrı mea ile ilgili ortak hayaller gördük ve yazıyoruz. evet durum bu. beyler ilk uyanan ben oldum sanırım, başka var mı?

  • air  (09.02.15 16:37:48 ~ 16:38:16)
kaç tane adam bunlar?

beni benden iyi tanımanız çok güzel.
  • mea maxima culpa  (09.02.15 17:01:47)
kim bilir kaç sene önce olmuş olayları bugün gibi hatırlamanız çok güzel. internet üzerindeki hayal dünyanızda size başarılar dilerim. sıkı sıkı sarılın o hayallerinize çünkü sizin için bundan başka gerçek dünya yok.

adam seneler önce sorduğu orgazm duyurusunu ve gelen cevapları unutmamış. bence bu hafızanı iyi yerlere kullansan nasa'da astronot bile olabilirsin.
  • mea maxima culpa  (09.02.15 17:42:03)
mea sen sıkılmadın mı bu geyikten ya? herkese sanal dünya, internet falan diye sayıyorsun ama şu duyuruda atlamadığın başlık yok. biz sanal dünyamızda, duyuruda yaşayan ezikleriz tamam da sen kendine sor bir bakalım ben ne yapıyorum, ben neyin peşindeyim diye. yaptıklarını herkes hatırlıyor çünkü sürekli tazeliyorsun hafızaları, birine sataşmadığın gün yok ki.

la bi sus allah rızası için gözünü seveyim yaa.
  • what is love  (09.02.15 17:46:36)
mea sen sus çok çok çok haksızsın

soruya cevap veriyim hemen

www.eksiduyuru.com
  • dream state  (09.02.15 17:49:30)
linç var bi tekmede ben vurayım gibi olucak ama
bugün kahve xxx (kahve tamam ama devamını hatırlayamadım) isimli biri ile duyuru ortamının varoşluğu ve modların yetersizliği konusunda tartışıyordunuz sanırım. duyuru silinmiş o yüzden devamını okuyamadım.

  • olurnedenolmasin  (09.02.15 17:53:46)
arkadaş niye sizin her konuda konuşmaya hakkınız var da biz susuyoruz? neden bu çifte standart???

herkes her konuda konuşmakta özgür olsun ama sen sus diyorsunuz. çok güzel.

kaç sene önceki duyuruları unutmayıp aklınızda tutarsanız evet haklısınız eskiden trollere çıkışıyordum. inkar edecek halim yok.
  • mea maxima culpa  (09.02.15 17:59:55)
linç filan yok. bugün canımın sıkıntısından çalışamadım. boş boş yazıyorum. arkadaşlar da eğleniyorlar kendi aralarında.

bilmem kaç sene önce şöyle böyle olmuş da şöyle böyle.

yav he he öyle olmuştu. trollsün demiştim. şimdi de diyebilirim. düşünce ve ifade özgürlüğü yok mu?

evet trolüm, hayır değilim de geç. neyin laf salatasıysa. birileri de aklı sıra linç ediyorlarmış filan.
  • mea maxima culpa  (09.02.15 18:02:25)
atarlanmadığın duyuru kaldı mı ki "çifte standart" diyorsun? biz yazıyoruz da sen yazmıyor musun sanki?

  • what is love  (09.02.15 18:03:55)
millet yediği yemekte nohut azmış çokmuş onunla ilgili duyuru açıyor ben de yazayım. başım ağrıyor. ilaç içtim. geçmesini bekliyorum. canım sıkılıyor evet. günlerdir çalışmaktan evden çıkmadım.

eskiden bazılarına trollsün diye yazdığım olmuştur. çok sayıda troll vardı eskiden, şimdi azaldı.

eskiden önemsiyordum burayı. şimdi artık hiç de umurumda değil var mı yok mu troll.

bugün bizim evde de çorba ve haşlama vardı. kediler kapıyı açıyor çok üşüyorum.
  • mea maxima culpa  (09.02.15 18:05:18)
ya hepsi laf salatası. boş bunlar.

  • mea maxima culpa  (09.02.15 18:05:58)
gerçekten sıkıldım. ne kadar fake nik varsa toplandı.

yav he he. sildim her şeyi.
  • mea maxima culpa  (09.02.15 18:13:12)
burada bile, daha ilk cevapta bile atarlanmışsın.

vay arkadaş. sadece kedilerle ilgilenip coco'nun duyurularına takılmıyormuşsun demek ki bunca insan 'atarlı' biri olarak hatırlamış seni.

ben geçen eski duyurularımdan birine bakmak istedim, bir tarifle ilgiliydi, orada bile basit bir menemenden (idi sanıyorum) atarlandığını görüp, kendi kendime gülmüştüm. 'bazılarımız işte böyle' diye.

üstelik, madem bu insanlar öylesine birleşti, hayallerinde seni kurdu, sana çamur attı, neden kaile alıp cevap veriyorsun ki?

sevin, sevilin, sevişin arkadaşlar.

mutlu olun. insanlara insani değeri verin. yoksa karma sizi buluyor.

www.pinterest.com
  • dessy  (09.02.15 18:36:10 ~ 18:37:54)
gülüyorum ya. iki gün önce şunu bunu yazmışım. mutlaka yazmışımdır. mükemmel insanların cinselliği beni çok ilgilendiriyor. işimi gücümü bırakıp da duyurulara yazıyorum. o kadar önemli bir şey ki bu uykularım kaçıyor.

yav he he. öyle yaptım. karma geldi beni buldu.

artık bunlar ne anlama geliyorsa. umurumda da değil. millet paragraf paragraf küfrediyor. bir şey olmuyor. ben kuralları hatırlatmışım da atarlanmışım.

evet kuralları hatırlattım, ispiyon da yaptım. atarlandım da.

karma geldi beni buldu. (yav ne demek bu şimdi?)

şu an ağlıyorum. karma beni ağlatıyor. arkadaşım ne diyorsunuz siz? söylediğinizi kulağınız duyuyor mu?
  • mea maxima culpa  (09.02.15 18:42:53)
zamanını hatırlamadığım bir tarihte mea maxima culpa'yı engellemiştim ben de verdiği ters bir cevaptan ötürü.

  • rakicandir  (09.02.15 18:44:53)
@rakıcandır o olaydan sonra kendime gelemedim. hala ağlıyorum ve sana ulaşmaya çalışıyorum biliyor musun?

:'(
  • mea maxima culpa  (09.02.15 18:47:45 ~ 18:48:08)
çok komiksiniz arkadaşlar. milletin en saçma duyuruları açıp, en saçma cevapları verdiği, küfredip küfredip fıttır fıttır gezdiği, bilmem kaç nikle her türlü fırıldağı çevirdiği ortamda ben kuralları hatırlatmışım, Ahmet Mehmet trolldür demişim, ona buna çıkışmışım.

:) ya nasıl çıkacam ben insan içine. :)

niye yazıyorsun diyenlere cevap verdim aslında. çok canım sıkılıyor ve başım ağrıyor.
  • mea maxima culpa  (09.02.15 18:51:04 ~ 18:52:10)
bu şahıs yazdıklarınıza çok gülüyor.

  • mea maxima culpa  (09.02.15 18:51:42)