Evlenmeden ne kadar süre önce ev kiralanmalı?

sb

1 ay yeterli olmuştu bize.

  • teknikekip  (09.02.15 10:42:44)
bu durumun bir çok parametresi var. mobilya, beyaz eşya, perde, halı vs. ev kiralamakla bitmiyor. eşyayı aldın sonra evi kiraladın, o çamaşır makinesi yerine sığmayabiliyor, buzdolabının yanlarında yeterince boşluk kalmayabiliyor, perdeler camları kapatmayabiliyor. hiç problemsiz yerleşmek istiyorsanız 3 ay önceden tutup derhal eşyaları almaya başlamalısınız.

  • fuckerlove  (09.02.15 10:44:10)
ben iki ay önce kiraladım ama başka çarem yoktu. yetti arttı bile.

  • mega idea  (09.02.15 10:48:48)
2 ay

  • joooper  (09.02.15 10:52:51)
2-3 ay naaptınız ya! iyi planlamayla 1 ay yeter. buzdolabı, çamaşır mak., doğal gaz gibi temel ihtiyaçları sorunsuz halledin mutlaka. kalan ufak tefek eskikleri de zamanla giderirsiniz. dört başı mamur olmayıversin nolcak? paraya en çok ihtiyacın olacağı dönemde niye boşuna kira veresin.

  • merhum  (09.02.15 11:28:36 ~ 11:29:33)
3 ay bence çok. boşa kira verirsin. beyaz eşyaların ölçüsü genellikle standart olur. dolaplarda onların sığacağı ölçülerde yapılır. eğer farklı ölçüde bir model alacaksanız ona göre dolap bakarsınız.
Eşyaları önceden alsanız da mağazada bekler. siz evi tutunca adresi bildirirsiniz gelir kurarlar.
Evi tutup varsa gerekli tadilat tamiratı yaptırın. Sonra temizlik yaptırın. Eşyalar gelsin. Eğer pratik biriyseniz 15 günde hepsi hallolur. En fazla 1 ay. Fazlası gereksiz bence.
  • corneillus  (09.02.15 11:37:16)
bence 2 ay. çünkü mesela yatak, koltuk takımı alıyorsun onların zaten eve gelmesi min 1.5 ay sürüyor hemen getirmiyorlar. önceden alsan ölçülerini bilemiyorsun. en güzeli 2 ay bence

  • sta  (09.02.15 11:37:45)
@sta
1,5 ayda koltuk takımını sıfırdan imal ederler :)
eğer hazır mobilya alıyorsanız ve düzgün bir bayi seçmişseniz depodan 2-3 günde teslim ediyorlar.
  • corneillus  (09.02.15 11:39:57)
@sta sipariş zamanında zaten ürünleri hemen sırtlanıp götüremiyorsun. şu tarihte elimde olsun diyorsunuz o tarihte nakliyeleri ile geliyor. bizim öyle olmuştu. ayrıca ev içinde otururken daha kolay diziliyor.

  • teknikekip  (09.02.15 11:42:50)
biz yatak odasını istikbalden aldık salonu bellonadan ikisi de 1 ayda önce gönderemeyiz dediler eğer bu tür markalardan alıyorsanız göndermiyorlar.

  • sta  (09.02.15 11:54:23)
bunlar tamamen istisna bence. evleneceğiniz tarih belli sonuç olarak. gardırobu enza'dan, yatağı tepe home'dan aldık. 1 ay içinde hepsi geldi.

  • teknikekip  (09.02.15 12:00:20)
2 ay önce kiraladım ama evi kaçırmamak için.
yoksa 1 ay bile yeter.

  • teritori  (09.02.15 12:05:23)
teslim süresi tamamen bayinin stok durumuna bağlıdır. eğer 1 ay gibi uzun süre veriyorsa elinde mal yoktur yeni sipariş verecektir. gider başka bayiden alırsınız. normalde stoktaki mobilyanın teslim süresi 2-3 gündür. o da evin bulunduğu semtle alakalı. marangoz bile 1 ayda sıfırdan yapar mobilyayı. bahsettiğiniz markalar hazır üretim.

evi tutar tutmaz perdeciyi getirin ölçü alsın. 1 hafta da perde dikimi sürer.
  • corneillus  (09.02.15 12:34:02)
Ben şöyle düşünüyorum,

6 Haziranda düğünüm var
19 Mayısta mobilya gelecek
Diğer hazırlıklar falan derken 1 mayısta tutmalıyım.
Ama kafama yatan bütçeme uygun bir yer bulursam kaçırmamak adına erken kiralarım
  • bisi sorcam  (09.02.15 13:03:54)