bu bilgisayara SSD olur mu? olursa hangisi olur?

Casper h36 kasa bir laptopum var.

özellikleri şu şekilde:

2GB NVIDIA GT 420M PAYLAŞIMSIZ EKRAN KARTI
8GB RAM
INTEL CORE I7 M640 2.80GHZ İŞLEMCİ
500GB HDD VAR

sorular:
1- başlıktaki gibi, bu bilgisayara ssd taksam hızlanır mı?
2- ne tür bi ssd alıp takmalıyım? (hiç bilmiyorum, bu kısımda bilale anlatır gibi pls)
3- siz olsanız takar mıydınız?

dvd-rom yerine bir ssd kasası alıp 128'lik bir disk ile kullanabilirsiniz.

SSD: www.hizlial.com

KASA: www.hepsiburada.com
  • teknikekip  (09.02.15 08:40:25)
benzer özellikteki laptopa 16gb ram, 240gb SSD taktım, gözle görülür bir iyileşme oldu. Ama 800TL verdiğime acıdım, o paraya değmedi.

  • kimlanbu  (09.02.15 08:45:03)
120 lik ssd ler alınacak fiyatlara indi epeydir, dvd-romdan feragat ederek bir ssd takıp gözle görülür fark yaşayabilirsin, makinan güncel.

  • paulie walnuts  (09.02.15 09:14:10)
şimdi ben ara sıra dvd de yazıyorum, o öyle sık sık takılıp çıkarılabilen bir şey mi yoksa her seferinde kasayı açıp değişiklik mi yapmam gerekir?

  • safepassage  (09.02.15 09:40:55)
DVD sürücünün bağlantısı SATA 3G olabilir. HDD bağlantısı ise muhtemelen SATA 6G'dir. O yüzden, eski diski DVD'nin yerine, SSD'yi de eski diskin yerine takmak daha doğru olur.

Eski DVD'ni ise 20 liralık bir kutu alarak USB bağlantısıyla kullanabilirsin.
  • alperz  (09.02.15 10:32:05)