booking.com hk

merhabalar.
şimdi 1 haftalık rez. yaptık diyelim, o yere gittik yerleştik, 3 gün sonra çıkıyorum deyince kaldığın kadarını mı ödüyorsun yoksa kalanı da alıyorlar mı?

birde malum kredi kartı bilgisi veriyorsun, şimdi orada otomatik çekiliyor mu gün gün yoksa 7 gün komple mi nasıl oluyor acaba?

Merhaba

Oncelikle 3 gun sonra cikmanin soz konusu olacagini dusunmuyorum sonucta tesis siz varsiniz diye diger musteriye odayi satamadi
Kredi kartinizi iptsl edilmesi durumunda guvence icin istiyorlar ben paypal nakit kart nosuni verdim 0 bakiyeli ve rezervasyonu onayladi. Ardindan otelle maillestik odemeyi biz alacagiz dediler
  • bisi sorcam  (08.02.15 17:29:48)
1.hepsini ister, sonuçta adamın odasını başkasına vermesinin önüne geçmiş oluyorsun.
2.vardığında, genelde girişte, bazen de çıkışta kk ile ödeyebilirsin.

  • manuel mandalina  (08.02.15 17:30:37)
booking.com ile alakali degil bu. otellerin kendi politikasi. her otelin politikasi farkli olur. rezervasyon yaparken odeme detaytlari kisminda ne zaman ne kadar cekilecegini. hangi tarihe kadar ucretsiz iptal edebilecegini ne zaman iptal edersen ne kadar para cekilecegini hepsini yazar

  • crucio  (08.02.15 17:31:41)
ön ödeme alıyormuş otel, çıkışta geri veriyor değil mi bunu? :)

birde şöyle yazıyor, 13 şubata kadar ücretsiz iptal, ondan sonrası için ilk gecenin %100 ü tahsil edilir diyor bilemedim şimdi...

rezerv tarihini değiştirsem mağdur olur muyum yoksa kaldığım kadar mı öderim aklımda sorular :)
  • patos64  (08.02.15 17:41:13)
genel olarak booking.com da 2 rezervasyon seçeneği çok yaygın.

biri iptal edilemez rezervasyon. bunun genelde fiyatı biraz daha düşük olur. nedeni ise, iptal edilememesi. 1 haftalık rezervasyon yaptın diyelim 5 ay sonrasına. 1 haftanın hepsini 5 ay önceden çeker otel. adı üstünde iptal edilemez. gitsen de gitmesen de, seve seve ödeyeceksin. bazıları dikkatsizlikten bu rezervasyon çeşidiyle rezervasyon yapıp mağdur olabiliyor. orada iptal edilemez yazdığı halde.

diğeri ise normal iptal edilebilir rezervasyon. bu rezervasyonu, check in tarihinden önceki 2 güne kadar ücretsiz iptal edebiliyorsun. fakat son 2 gün kala iptal edersen, sadece 1 haftalık rezervasyonun ilk gecesini kredi kartından çekebilirler.
  • hepiniz oleceksiniz  (08.02.15 22:11:01 ~ 22:13:07)