niye kadın kuaförleri erkek?

çok saçma değil mi lan?
ne alaka yani? kadınlar saç kesemiyor mu?

evet tr'de çok yaygın, bence de saçma. yani değil ama kadın kuaför de olmalı. almanya'da kadın kuaför daha çok mesela. erkek kuaförlerinde de kadın daha çok.

  • Lt. Col. Frank Slade  (07.02.15 17:23:42)
benim birkaç kadın kuaförüm oldu, gayet de iyi kesiyorlardı. erkek saçı daha zor kadın saçından.

  • loveinaflipbook  (07.02.15 17:27:09)
ilk defa düşündüm bunu doğrusu ama eskilerden beridir saç kesme işi erkeklerce yürütülmekte bu memlekette.
ayrıca, malum çıraklık sistemi var, yani herkes direkt kuaför/berber olamıyor.
bir süre çırak takılıyorlar.
küçük çocuklar bu işe, geleneksel olarak, bildiğiniz mahalle berberinde yer süpürmekten başlıyorlar. sonra sonra kalfalık belgesi ve ustalık belgesi alıyorlar.
bu iş de erkek berberlerinde oluyor. kız çocukları daha nadir çalışmaya yönlendiriliyor. nispeten ileri yaşlarda da kızlar sanırım bu sürece yönlendirilmiyor.

hiç kadın kuaförüne girmedim ancak içeride yer süpüren kız çocukları olduğunu düşünmüyorum. özetle, erkek berberlerinde yer süpüren erkek çocukları ileride berber/kuaför oluyorlardır herhalde diye düşünüyorum.
  • furciferpardalis  (07.02.15 18:51:14 ~ 19:48:08)
kadın kuaförlüğüne çırak gibi gelen kızlar genelde ağda, manikür pedikür, kaş gibi şeyler öğreniyor (okuldan gelenler de). öyle olunca kesim işleri erkeklere kalıyor olabilir.

  • kayranin kedisi  (07.02.15 19:55:34)
bunu kuaförüne sorsana hanımkızım
:)

  • titiraprap  (07.02.15 20:07:25)