direksizin anlamını bilen kadın var mı?

kadınlar için: "direksiz" tabirinin genel olarak ilk anlattığı şeyin ne olduğunu biliyor musunuz?

erkekler için: direksizin ne olduğunu bilen bir kadın tanıyor musunuz?

ilk defa duydum, bilmiyorum. (k)

  • sheridans  (06.02.15 22:34:26)
Ben de ilk kez duyuyorum.
Ne demek?

  • mornie  (06.02.15 22:44:35)
bir fallik obje olarak bayrak direği.

kesin kocası olmayan falan anlamına geliyordur.
  • marido  (06.02.15 22:52:23)
valla erkek için ''evimin direği'' denir ya, belki ona istinadendir, hani boş, sevgilisi, kocası falan yok diye.

  • wilhelmwasmuss  (06.02.15 22:54:07)
ne demek? ilk kez duyuyorum.

marido'nun söylediğinden türeterek kadın demek diye düşündüm.
  • kuzey li  (06.02.15 22:54:19)
arabaların arka ve ön kapı camları arasında herhangi bir direk ya da engel olmaması durumuna deniyor direksiz diye, mesela:
farm1.static.flickr.com

  • baba jo  (06.02.15 23:02:24)
"Omurgasız" gibi bir şey olabilir mi? Hafifmeşrep, hoppa, motor, kaşar vs. anlamlarını çağrıştırdı bana.

"Erkeksiz" demek olduğunu zannetmiyorum. Bayrak direği veya evin direği anlamlarında olacağını sanmam zira bu ifadeler biraz daha naif. Bunların karşıtının "direksiz" olacağını tahmin etmiyorum. "Tokmaksız" gibi bir anlamı olması için de "direk" yanlış tercih bence.

Erkeğim ve tahmini konuşuyorum. Bunu bilen bir kadını tanıyıp tanımadığımı bilmiyorum.
  • plajda baretle dolasan muhendis  (07.02.15 02:31:23)
Ben biliyorum. Eski Amerikan arabalarına, klasiklere merakım olduğundan. Kadınım.

  • old possum  (07.02.15 08:14:31)