göbek düşmesi/kaçması/kayması

genellikle ağır kaldırmaktan olabileceği söyleniyor ama son 3 gündür midem de ağrı ve ağır bir şey kaldırmadım.

bizim buralarda göbek düşmesi diyorlar ama farklı anlamları da varmış o yüzden başlığa da ekledim. çok berbat bir şey. daha önce de 2 defa olmuştu. sağolsun halam anlıyor bu işlerden ve sorunu çözmüştü.

ama şimdi kimsenin olmadığı bi yerdeyim. kendi işimi kendim görmem gerekiyor. sözlüğe de bi göz attım. sizin kesin çözüm önerileriniz var mı acaba?

ya eğer bahsettiğin şey düşündüğüm şeyse ağrısı berbat. öfffff. bana sık sık olur. bi sefer eşya taşımıştım, gece uyurken geldi bu ağrı. öyle bir ağrı ki ölüyorum, birini arayayım yardım için dedim, yatağın yanındaki konsolda duran telefonu uzanıp alamadım, öyle pis.

bu ağrı geldiğinde göbeğe fincan falan gibi bi şey kapatıp üzerine yat diyorlar. ama bildiğin kocakarı işi. hiç de denemedim, onu yapacak halim olmuyor çünkü o anda.
  • buff  (06.02.15 22:13:05)
bardak kapatıp çekince geçiyordu.

  • hayir bu koyden olsam nolcak  (06.02.15 22:13:47)
göbek deliğinin oraya böyle yumru bir şey koyuyoruz,artık çoraplardan top yapıp mı koyarsın yoksa başka bir şey mi koyarsınız bilemeyeceğim,maksadımız göbek deliğine baskı yapan bir şey olacak ve yüzüstü uzanacağız.

Diğer çözüm bardak çekmek.
Başka bir çözüm ise yakınlarda teyzeler,neneler falan varsa onlardan yardım istemek,onlar böyle sabunla falan ovuyorlar,değişik tedavi yöntemleri var.
  • birfincankahvedahaisteyenadam  (06.02.15 22:59:59)