Komşularınızdan ne tür sesler geliyor?

benimkiler sessiz genelde. sadece onlar banyodayken ya da dış kapıyı açıp kapatırken duyuyorum. kapılar dipdibe zaten. sanırım en sesli benim aralarında.

sizde nasıl durumlar?

edit: cevaplar süper millet. elinize sağlık. tam müzelik olmuş bu soru :)

bağırış çağırış

  • yuzır  (06.02.15 02:07:22)
iki kardeşler heralde. beşiktaş gol atınca "gol be gol" diye bağırıyorlar. istisnasız her golde, hep aynı kelimeler. ben de bağırıyorum peşlerinden artık "gol be gol" diye. amk herifleri.

edit: "goool ulan" diye bağırırlarsa biliyorum ki liderliğe oynayan diğer takımlar gol yemiş oluyor. haklarını yemeyeyim, arasıra değişiklik yapıyorlar.
  • lesmiserables  (06.02.15 02:08:06 ~ 02:09:45)
bir kadın ve 25 e 15 yaşında iki çocuğu. büyük olan küçüğü her gün küfürle dövüyo. ben de genelde bu saatlerde kafası güzel olan bi adamım. bi gün yukarı çıkıp büyüğü bıçaklıcam.

  • justinho26  (06.02.15 02:09:09)
benim alt komşuda ergen bir kız var her gece ağlıyor üzülüyorum, onun dışında bağırış çağırış, televizyon sesi ve kapanış.

  • neferkitty  (06.02.15 02:09:34)
sabah 5 gibi birinin telefonu titriyor. nasil bir zemine koyuyorsa telefonu, butun zangirdamasini duyuyorum. bir de (bkz: geceleri üst kattan gelen misket yuvarlanma sesi)

  • sterimar  (06.02.15 02:10:01 ~ 02:10:42)
Bir üst komşumuz vardı. Bir bebekleri oldu. Aman sabahlar olmasın. Gece vır vır vır. Sabah vır vır vır. Sonra çocuk büyüdü, bu sefer kardeşi doğdu. Sabah akşam vır vır vır, bir de büyük olanın güm güm ayak sesleri. Bizimkiler de doğum günümde sevineyim diye davul almışlar. Ben de kurayım çalayım dedim, daha 15 saniye geçmeden üsttekilerin bakıcısı geldi. "Pardon bebek uyuyor da." Lan ben 6 senedir uyuyamıyorum o çocuklar yüzünden, bir kere bile çıkıp "noluyor kardeşim" demedim. Sonra biz taşındık, 6 ay sonra da onlar taşınmış. Bu da böyle bir anımdır.

  • bazilika  (06.02.15 02:10:47)
Of cok dertliyim bu konuda. Üsttekiler alman, evde ayakkabiyla geziyorlar ve halilari yok. Tak tak tak biktim. Bi de telefonlarinin titresimini sanki bnm tlfonum titriyormus gibi duyuyorum

  • kucukharfler  (06.02.15 02:12:35)
yahu komşusundan ses gelmeyen insan neden böyle bir duyuru açar ki?

ben üstekki komşunun yatakta dönmesinden, tuvalette taharetlenmesine kadar herşeyi duyuyorum. kağıt gibi duvar yapmış pezo müteahhit.
  • titiraprap  (06.02.15 02:33:16)
üst komşulardan sürekli kavga ve bağırma sesi. 4 kişiler her kombinasyonda birbirine bağırıyorlar. alt ve yan komşudan ses yok.

  • nawar  (06.02.15 02:36:20)
Ailemin yanindaydim bir suredir ve iyrenc. Ustte kafayi siyirmis bir kadin ve 2 tane ufak cocuk. Cocuklar ayri gurultu yapiyor kadin ayri. Altta hanzonun teki. Resmen cildirdim ciddiyim kapilarina dayancaktim. Kendi evim boyle degil acayip sessiz cit cikmaz genelde.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (06.02.15 02:37:42)
sifon sesi geliyor. bir ara koku da geliyordu. neyse ki halloldu o sorun. bok kokusu da insanin imzalarindan biri galiba. zamanla 'hmm, abinin boku bu, gelmis demek. gidip kirayi vereyim' gibi bir kavrayis gelistirmistim. gece 2'de filan camasir makinesi sesi geldigi de oluyor. ama iyi bir model sanirim. anca derin sessizlikte duyuluyor. eski evimde sekiz sesi duydugum da olmustu. cok heyecanlandigimi hatirliyorum. o zamana kadar seksi hep arkadaslarin salladigi, sadece filmlerde gorulecek, fantastik bir sey zannederdim. anamgillerin evinde de fenerbahce maclari sirasinda alt kattan "gol be" bogurtuleri geliyor. bir de gol yediklerinde duvara, yere vurma gurultuleri.

  • John Finn  (06.02.15 02:41:07)
Bizim üst komşu osurıyordu sürekli ama ritmik bi şekilde hep aynı ritmle osururdu

  • cusoon  (06.02.15 02:41:23)
sevgili ermanen,

sorularını çok seviyorum. komşum olur musun?

soruna cevap verecek olursam: şu an için çıt yok. ama üst katımda çok şişman bir abi (otuzlu yaşlarında ve bekar) ve onun çok şişman babası oturuyor, anne sizlere ömür -uzun yıllar önce vefat etmiş. onların evde dolaşıyorlarsa haldır huldur sesleri, çok şişman babanın da kulakları pek işitmediği için arada bir tv karşısında sızdığında tv sesi geliyor.
  • federer  (06.02.15 02:51:36)
Seks ve prova; Üst kattaki hıyar müzisyen, çarşamba-cuma-cumartesi günleri sabaha karşı illa birilerini bulur getirir eve, kadınların iniltileri çalar saat gibi oluyor anasını satiim. Ayık olduğu zaman da akustik gitarda arabesk pop çalıp söylüyor, adama rakı açtıracak cinsten. Yakında atacaklar apartmandan gibime geliyor.

Kavga; Alt katta abi-kardeş var 20'li yaşlarında, olmadık sebeplerden (tişörtümü niye giydin, biramı niye içtin vs) kavga ediyorlar bazen. Boru gibi sesleri var ipnetorların.

Seks ve fantezi; yan/karşı (nasıl oluyor ben de anlamıyorum amk) komşular öğretmen karı-koca. Aksi gibi bizim banyolarla yatak odaları duvar duvara. Cuma mesai bitimi çocuğu postalıyorlar ananeye dedeye, ondan sonra 6 filmlik seri çekiyorlar evde. Geçenlerde işe gidicem tıraş oluyorum, banyodaki havalandırma boşluğundan "ayy popomu elleme mosmor zaten faruuuk!" dediğini duydum kadının ya!

aslında bizim apartmanın ses yalıtımı iyidir insan gibi yaşarsan, misal müzisyenden önceki çocuklu aileden arada koridor koşusu dışında çıt çıkmazdı ama bunlar artık nasıl çığırıyorlarsa hiç kasmadan duyabiliyorsun olan biteni. faruk aga anal meraklısıdır mesela adfaksgkljjhsj

kısacası, müstakil ev şart.
  • Unorthodox  (06.02.15 02:53:44 ~ 03:00:56)
Alt kattakiler bagirarak konusanlardan arada sirada torun vs gelince sesleri asiri oluyor. Yan tarafta da rtenin korumalardan biri var bir de borazan ergeni oglu var arada sırada tartisiyorlar gidip dalasim geliyor ikisine birden

  • sen de git sen de unut  (06.02.15 03:05:31)
Müstakil evde kalıyorum. Komşuların sesleri bizim eve kadar gelmiyor.

  • eksi was here  (06.02.15 03:14:05)
yan komşunun banyoda sevmişme fantezisi yüzünden inleme sesleri.

  • tosunpasa  (06.02.15 04:37:22)
Anne baba be üniv çağındaki kızları össge.

Evde sürekli kavga, tehditler.
  • [silinmiş]  (06.02.15 05:58:19)
Ya bizim komsunun bir kopegi var, eleman uzun sure evde olmazsa basliyor aglamaya, onu duyuyorum bazen. Ama asansorde filan goruyorum, etrafta insanlar varken dunyanin en sevecen kopegi. Insanin ici parcalaniyor hayvan aglayinca :/

  • fortisvita  (06.02.15 06:19:36)
üst komşumun toynak sesleri. Şaka değil karı topuklarını vurarak yütüyor. Gece 12 gibi evli olduğunu tahmin ettiğimiz sevgilisi gidiyor. 11-12 arası ya kavga ya seks sesleri. 12 den sonra kendini duvarlara vurma ve evin içinde dan dan dan yürüyerek 20-25 tur atma sesleri oluyor. Geçen hafta akrabaları geldi. Hepsi toynak ailesi. 3 yaşındaki çocuk gece 11'e kadar bağırabiliyor. Sonra ailecek duvara mı zıplyorlar ne, bak onu anlamadık. Boş zamanlarında da duvara top atıyorlar. Yani en son eve gitmemeyi düşünüyorduk. Kadını uyardığımda işitmediğim hakaret kalmadı. Ev sahibi. Karakol bir şey yapamayız dedi. Aynı zamanda köşe bina en üst kat karı. Benden başka kimse ile komşuluğu yok. Sınıf öğretmeni olması nedeniyle (özel bir okulda) umarım bu psikolojik sorunlarıyla çocukları etkilemez. Beni delirtti çünkü.

  • laranja  (06.02.15 06:47:55 ~ 06:48:51)
Üst katta temizlik hastası bir kadın var. Her gün ev taşınıyor gibi.

  • arnold schwarzeneger  (06.02.15 07:42:41)
üst kat, her kış: (git: 708263) , henüz aksatmadı.

karşı komşu orta yaş üstü bir kadın, çok asosyal ve boşanmış anladığım kadarıyla. bu eve taşındım taşınalı 2. seneye yaklaştım henüz tanışamadım, toplamda 2 kere denk geldim zaten ve kibarlıktan "merhaba" dedim belki konu açılır tanışılır diye, yarım ağızla cevap verdi, daha da üstelemedim. arada telefon konuşmalarını duyuyorum. öfke dolu, birilerine patlıyor (muhtemelen eski kocası). "yok efendim sen bunu nasıl yaparsın, senin haddine mi, insanı çıldırtma" gibisinden şeyler. arada çocuk var sanırsam o yüzden hala iletişim halindeler...
  • loveinaflipbook  (06.02.15 07:45:31)
Utançtan okuyamadım cevapları bi süre sonra :( Ben çok uzun senelerdir en üst kattayım, alttakilerden pek bir şey duymuyorum da benim altımdakiler neler duyuyormuş eğer söyledikleriniz doğruysa şu an kafamı kuma gömmeye gidiyorum :( Bundan önceki eve ilk taşındığımızda alttaki komşumuz bizim eve gelen bi tamirciye "evde halı yok mu" diye sormuş aksjdhaha meğerse ayakkabı sesi gidiyomuş işte onlara tık tık. Öğrenince topuklu terlik giymeyi bırakmıştım ama başka şikayet gelmedi hiç. Bence duyulmaz ki ya :(

  • pandispanya  (06.02.15 07:52:46)
Yan komşunun iki tane çocuğu var. Biri 1. sınıfa gidiyor diğeri 4-5 yaşlarında. İnanılmaz yaramaz ve kuduruklar. Evde sürekli bağırarak koşup oynuyorlar. En sonunda anne çıldırıyor "yeteeeeeeeer, oğlum yeteeeeeer, Allah aşkına oturun iki dakikaaaaaaaaaaa" diye bir bağırış ve sonrasında ağlamalar. Üst komuşuda Eskişehir maçları olduğunda koşş laaan, vur amk, gooool diye bağırıyor genelde. :)

  • Dr_Stat  (06.02.15 08:11:15)
müzik bolca ve konuşma sesleri. bazen de işte fanfinifinfon :)

  • bradshaw  (06.02.15 08:28:45)
çok sessiz komşularımız.

  • rock n roll  (06.02.15 08:32:53)
@pandispanya bence duyulmaz falan deme ama topuklarını vurarak yürüyorsan alt komşun ağır sövüyordur sana.

  • laranja  (06.02.15 08:34:50)
üst kattaki teyze gündüzleri uyuyup geceleri çalışıyor galiba. sürekli ceviz kırıyor sanki..

yan dairedeki mallardan aşırı derecede müzik sesi geliyor... annesi birde ses gelirse uyarın diyor normal bir şey gibi. yani biz mağaradan geldik insanlarla bir arada yaşayamıyoruz gibisinde.
  • dokuzonbeş  (06.02.15 08:36:20)
Pek ses gelmiyor, yalıtım sesi de engelliyor genelde de. Mutfaklarımızın bitişik olduğu bir komşu var. Yeni evliler, kapılarında çifte kumru olduklarını belirten bir çift kumru biblosu asılı ve kapı bu kumruların kuyruklarından çıkan kurdelelerle sarılı. Bu kumrular en fazla üç günde bir kavga ediyorlar. Bir seferinde adam evi terk etti. 10 gün kadar kapıdaki kumru ve kurdeleler gazeteye sarılı ve kapalı kaldı, kadın sanırım onları söküp atamadı, en fazla kapatabildi. Adam eve dönünce kumrular yeniden açıldı. Adamın sesi pek gelmiyor da, kadın sürekli ağlayıp bağırıyor.

Eskiden şu olmuştu:
eksisozluk.com
  • aychovsky  (06.02.15 08:37:46 ~ 10:37:21)
---alıntıdır---

hala aklım almıyor lan... yaklaşık 20 yıllık evli olup bilecik şeyh edebali üniversitesinde okuyan tek oğulları var. evim bunların hemen üstünde. evlerimiz de maşallah kutu gibi. duvarlar o kadar ses geçiriyor ki, bildiğin kutu yani, karton pier sanki. vilada sapıyla tık tık yere vursam mustafa abinin kucağına düşerim öyle ince.

akşam bira fıstık takılıp tv izlerken aşağıdan sesler geldi. mustafa abi nasıl sevişiyosa , böyle şap şap arada ses çıkıyor. saat da akşamın sekizi. kıstım tv yi, yattım yere bunları dinliyorum.

- ulan karı doymak nedir bilmiyon ha.
- canım çekti napim.
- her hafta, her hafta
- susta mıncıkla mustafa, ben sana neler yapıyorum
- (şap şap şap)
- mustafa, bu karagül dizisindeki ada şanverdi var ya, özcan deniz ile çıkıyormuş.
- hadi ya. yaşı kaç ki onun.
- yirmi üçmüş, dizi aşkı işte.
- ( şap şap şap)
- terledin sen
- ter bu işin fıtratında var rukiye. ehehe.
- sakın terini damlatma bak, tiksiniyorum.
- ( şap şap şap) ver şu peçeteyi
- .....
- (şap şap şap) aç ağzını rukuye. tamamdır bu.
- uff mostofooo
- nasıl?
- hımm çok iyi.
- topla buraları, ben elimi yıkamaya gidiyorum.

ulan kalktım yerden sehpanın üzerine baktım ben ne içiyorum diye. tekrar eğildim ses yok. tuvalete koşup banyo mu yapıyolar diye merak ederken 5 dakika sonra kapı çaldı. açtım kapıyı rukiye teyze var. çok sever beni. öyle şaşırdım ki elinde tabak bana bakıyor '' al kuki , demin mustafa abin çiğ köfte yaptı, sen seversin '' dedi. uzatıyo tabağı . ha siktir ulan o şap şap sesleri, o peçete, o mıncıklamalar, ne oluyor burda diye düşünürken yaslandım duvara çiğ köfteye bakıyorum. ula adam meğer çiğ köfte yapıyomuş. az daha çiğ köfteye boşalacakmışız . 20 senelik evli çiftlerin cinselliği çok fantezikmiş vesselam. çok açlar lan. açlar ama anlayamıyorsun.

Not: Alıntıdır
Kaynak: www.uludagsozluk.com
  • corneillus  (06.02.15 08:38:56 ~ 08:39:51)
cok ses geliyor :( alt katta bebek ve ona bakan bi anneanne/babaanne var sanirim. bebek aglamasindan cok rahatsiz olmuyorum ama anneanne/babaanne genizden gelen yanik ve tiz yasli teyze sesiyle bagirarak turkuler soyluyo cocuga, o cok dayanilmaz (cocuk daha cok agliyor). ust kat sessizdi, ona da yeni uc cocuklu bi aile tasindi. inanilmaz ses cikariyolar surekli bagiris cagiris, mutlaka bi cocuk agliyo bazen baba bagiriyo, kapi carpma ve gecenin bi yarisi kosma sesleri, onlar tasindigindan beri bi gunumuz sessiz gecmedi. oh be icimi doktum.

  • saçdemeti  (06.02.15 09:43:35)
yan komşudan radyo son ses açık onu dinliyoruz beraber. dini programlar tercihimiz. bir de bazen horlama sesiyle irkiliyoruz.
üst komşu curcuna. daima bağırış çağırış, oynama, zıplama.. çocuklar sürekli ağlıyor. evin babası daima mavi mavi masmavi diye türkü çığırıyor.
hayatımızın parçaları olmuşlar ama.
  • uzunuzunilgi  (06.02.15 10:13:56)
evde topuklu terlik neden giyinir.

  • dokuzonbeş  (06.02.15 10:24:08)
@saçdemeti'ninkine benzer şekilde üst katımızdan bebek sesiyle beraber ananesinin sesi geliyor ve aynen bebeğin sesi hiç rahatsız etmezken anneanne çok fena. bebekle ağlatana kadar oynuyor, "HANİMİİİİİŞŞŞ OOĞLUŞUMUN PİPİSİİİ OOY AMAAAN PİPİSİİİ" şeklinde, çocuk ağlamaya başlayınca daha yüksek bir tonda "OOOOY OOOY OOOY YOK BİŞEEEY AMAAAN OOOY OOOY" şeklinde çocuğu avutmaya çalışıyor, çocuk daha çok bağırıyor.

  • physcos physcos  (06.02.15 12:55:33)