[]

Soylemek icin yuksek oktav gerektiren sarkilar var mi bildiginiz?

"Ne kadar yuksek?" diye bir soru sormayin lutfen. "Yuksek" diyorum, ne demek istedigim anlasilmistir.
Bildikleriniz varsa yazar misiniz? Operalardan parcalar da olabilir gayet tabi.
Edit: Kac oktav gerekir onu da biliyorsaniz yazar misiniz?


 
sertab, Aşk kaç büyümden,
Aşk dön ölümden,
Aşk bir sebepten,
Gel gir dünyama.
  • delicevat  (05.02.15 21:04:22) 
en ünlülerinden galiba, gövde gösterisi için söylendiğini bile okumuştum: www.youtube.com

benim favorim ise: www.youtube.com (4.45'ten sonrası özellikle)
  • empati kuramayan psikolog  (05.02.15 21:24:05 ~ 21:25:28) 
  • nickimin hakkini veremedim  (05.02.15 21:37:40) 
İngilizce olabiliyorsa: Chandelier


  • whimsical  (05.02.15 21:49:52) 
Her dilde olabilir.


  • delifaruk  (05.02.15 21:53:26) 
Kolaratür aryalara bakacaksiniz cok tiz eserler istiyorsaniz.

Sesinizin kac oktav oldugu sorusu biraz bunla baglantili degil. cunku sesinizin kac oktav oldugu, en kalin verebildiginiz ses ile en ince verebildiginiz ses araligini anlatir kabaca.

dolayisiyla kac oktav olusu degil sesinizin, ses renginizin soprano (hat)ta mümkünse koloratür soprano olup olmadigi daha elzem.

en.wikipedia.org

linkte coloratura sopranolarin rolleri var. bu rollerin yanina "aria" kelimesini de ekleyip youtube da yüzlerce parca bulabilirsiniz.
  • la traviata  (05.02.15 22:39:14 ~ 22:39:55) 
My All


  • heritage  (05.02.15 22:42:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.