Trafik Cezamı Silmişlermi Ne Yav ?

Merhaba;
HEmen konuya gireyim, Sürücü benim araba babamın.Emniyet kemerinden 2 kere yakalandım ve ceza yedim 70+70=140 TL. Bugün şu tek noktadan her türlü fatura,kredi kartı,ceza,vergi vb. tahsilatları yapan bürolardan birine gittim.Adam borcun yok kardeş dedi.(3 kere denedi)

Bende eve gittim netten bide kendim bakam dedim.Plakayı girdim hakkatende borç yok.
Şimdi sorum şu ;

Bu cezalar Plakayamı yazılır,yoksa aracı sürenemi ? Yoksa adımamı yazıldıda faizmi giriyor anlamadım gitti.

Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim TŞK !

emniyet kemeri takmama cezası takmayana yazılır. yolcu da olsan şöför de olsan.

  • arnold schwarzeneger  (16.08.09 01:46:06)
geçen ben de sordum buna benzer soru. 60tl civarı elimde ceza kağıdı var ama nette görünmüyor 5 ay oldu cezayı alalı. devlet alacak bırakmaz bence.

  • alchemistt  (16.08.09 01:50:50)
benim de trafik cezalari görünmemisti vize yaptirirken. bir sonraki vize tarihinde cikti o cezalar 2 sene faizi ile ödedim. elinizde mkbuz varsa orada cikmasa bile kardesim aha makbuz diyerek israr edin yoksa faiz feci giriyor.

  • atmacaged  (16.08.09 05:38:46)
Cezalar internette bayaa bi geç çıkıyor, sonra da ödense bile orada kalmaya devam ediyor. Bunun nedeni maliye bakanlığının bankalarla olan bağlantısının skindirik olması. En doğru durum herhangi bir vergi dairesinden öğrenebilirsin...

  • selimse  (16.08.09 17:52:39)