kredi kartı bilgilerinin çalınması-halkbank-ulusoy turizm

Halkbankası kredi kartımla, Ulusoy Turizm websitesinden bilgim olmadan 2 adet bilet alınmış. Kartımı iptal ettirdim. Ulusoy'a ulaştım. 3-4 defa böyle bir dolandıcılık olayıyla karşılaştıklarını, ''Ahmet Gül'' isimli birinin bu işlemleri gerçekleştirdiğini söyledi. Dolandırıldığımı onlar da biliyor ama ne iptal ediyorlar bileti, ne de iade ediyorlar? Ne yapılabilir?

Bankaya şikayet edeceksin. İşleme bakacaklar, imza veya pin ile gerçekleşmesidiği görülünce paran iade edilecek.

  • cakabo  (05.02.15 16:52:16)
Yapmaniz gereken bankaya ters ibraz, yani cchargeback basvurusunda bukunmak. Halkbank hirsizdir ancak parwnizi siz alirsiniz. O noktadan sonra halkbank parasini ulusoydan almaya calisacak. Bu konuda yasalar net, kart hamili korunuyor.

Gecmis olsun.
  • joy luck club  (05.02.15 16:54:00)
ayrıca, başka bir zaman ara otobüs şirketini bilgilerini vererek biletin tarihini değiştir, gidemesin ibneler.

  • greenplease  (05.02.15 16:56:49)
bankaya itiraz ettim. zaten alınan biletin ve işlemin cvv numarası farklı ama yine de benden tahsil edilmiş ücret. zaten aynı dakikalarda farklı cvv numaralarıyla 5-6 deneme yapılmış, banka hiç sallamamış bu durumu.

@greenplease bu herif bileti başkaları için almış zaten. Bilet de iptal olmuyor.
  • alcapon  (05.02.15 17:03:12)
yani 16 haneli kart numarası son kullanma tarihi doğru ama son üç hane yanlış, ama yine de ücret benim kartıma yansıtılmış. Değişik bir dolandırıcılık hikayesi. Halkbank kredi kartları güvenilirliği oldukça sıkıntılı demekki.

  • alcapon  (05.02.15 17:06:40)
Bir şey olmaz. Halkbank sana paranı iade edecek, parayı ulusoy'dan tahsil edecek. Arkadaşların dediği gibi pin veya imza olmadan işlem yapıldığı için hiçbir şekilde seni haksız çıkaramazlar. Hiç ulusoy ile falan uğraşma sen, kartını iptal ettir ve daha sonra bankaya giderek itiraz formunu ayrıntılı bir şekilde doldur. Ortalama 1-2 ay içinde iade edilir çekilen para.

  • vendorth  (05.02.15 18:20:08)