Kilo problemi

kilo almak istiyorum. bunun için diyetisyene mi gideyim dahiliyeye mi? yani bir problemim varsa diye dahiliye dedim. spor falan da olabilir. ne yapılabilir yani??

diyetisyenden önce dahiliyeye gidin kan tahlilinizden sonra bi anormallik olup olmadığı anlaşılır.

  • burberry  (04.02.15 18:44:48)
Önce Tiroidlerine baktır. Sonra diğer rutin biyokimya testlerini yaptırırsın.

Biyokimya testleri normal İştahsızlık varsa psikolojik etkenlerden kaynaklanabilir.
Psikolojik etkenlerin biyokimyasal nedenini bulmaya çalış. Dönemssel çok büyük bir buhran yaşamadı isen vücudunda normal işlemeyen bir sistem söz konusu olabilir. Bu da genelde sindirim sistemi oluyor (Bağırsaklar hasta ise tüm vücut hastadır 'Hipokrat'). Çölyak, Gastrit, Ülser, Duodenit vb. bunarı araştır.

Psikoloji yerindeyse (sağlam kafa), sindirim sistemi endoskopi-kolonoskopide temizse ve troid hormonunun hızıda normalse kalori miktarını artırdığında kilo alman gerekir. Alamıyorsan vücudunda bir yerde sorun olabilir. YA da hiç sorunda olmayabilir. Çok sağlıklı olduğun içinde kilo alamıyor olabilirsin.
  • digits  (04.02.15 19:22:36 ~ 19:24:30)
Ben psikiyatriye gittim. Remeron diye bi ilac verdi 38 kilodan 52 firladim 2 ayda.ilaci kesince 48e dustum Suan 47-48 im stabil duruyo.

  • lady laura  (05.02.15 01:42:35)