mide bulantısına ne iyi gelir?

yediğim bir şey mi dokundu yoksa üşüttüm mü tam bilmiyorum. çünkü dün ikisinden de olabilir. sabahtan beri midem çok bulanıyor. bi de uyku hissi oluştu. biraz kestirdim ama başka ne yapılabilir?

ne yesem/içsem faydasını görürüm?

nane limon kaynatın.

  • whoosie  (04.02.15 16:52:04)
organik olanlardan yok da lipton'un nane limonu var olur mu? aynı etkiyi verir mi yani?

  • nemo problemo  (04.02.15 16:53:37)
gaviscon, rennie şurup. ya da damağına elma yağı çal.

  • komando kani var bende  (04.02.15 16:53:45)
nane limon +1

ayrıca mümkün olduğu kadar kuru gıdalar tüketin. mide sıvıya tepki verir(miş) çünkü.

Daha dün eşim için doktora gittik, bunları söyledi
  • teritori  (04.02.15 16:53:55)
alka seltzer. çok büyük bir problem yoksa iş görür.

  • vedat chili peppers  (04.02.15 16:56:47)
liptonlar pek aynı etkiyi vermiyor ama sıak suya sallamak yerine ufak bir demlikte biraz suyla poşeti biraz kaynatın derim.

  • whoosie  (04.02.15 16:57:05)
Nane limon artı bir.

Ekmek ustu yoğurt ustu nane.
  • elorelia  (04.02.15 17:00:51)
metpamid al. mide bulantısını 3 dk gideren bir hap. iki yıldır her bulantımda aldım, yan etkisini görmedim. bunu alamıyorsan klasik tuzlu çubuk kraker. o da çok iyi.

  • gece kelebegi  (04.02.15 17:00:55)
metpamid yan etkileriyle kafayı yedirebilir. doktora sormadan almayın.

  • haki  (04.02.15 17:18:50 ~ 17:19:06)
uyku hissi düşündürücü yalnız. kestirince geçti mi?
Başını bir yere çarpmadın demi?

Mide bulantısının en kesin çaresi limon ve karbonattır.
1/2 limonu sık, bir çay kaşığının ucuyla karbonat (içme sodası) at içine, hemen iç.
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (04.02.15 17:35:37)
nane limon +1

bir de kekik suyu var. bir çorba kaşığı içiyorsun anında kesiyor bulantıyı. kekik suyu yoksa çayı da olur.
  • saim  (04.02.15 20:53:12)