2.5 aylik bebek uykusu

Simdi biz bunu hep odasinda ve yataginda hep ayni saatte, ayni ritülle yatirdik dogdugundan beri ufak tefek gecikmeler tabiki oldu.

19:45-20:00 pijamalarini giydir, emzir, dalinca yatir. (emzik yok) hop 5 dk sonra aglayarak uyan, mamayi icir tekrar dene 5 dk kritik zamandi baslarda. 5dk boyunca uyuduysa en az 3-4 saat uyurdu.

Bizim elemana son zamanlarda bir sey oldu, emzik olmadan kati suretle uyumuyor, agliyorda agliyor. Bu arada mamanin da artik bir faydasi kalmadi. Ya icmiyor ya icip bol bol kusuyor. Vazgectik.

19:45 pijama, emme, emzigi tikama agzina. poposuna tik tik vurus ve sstleyerek uyutma. 20 dk uyku, uyanma, 5dk uyku uyanma, 10 dk uyku uyanma...... gece saat 22:00 - 23:00 gibi tamamen uyuyor ama biz her seferinde odasina gidip pispislamaktan, dusen emzigi takmaktan helak oluyoruz.

Emzik vermesen kesinlikle uyumuyor.

ne zaman normale girecek bu minik arkadas.

Not: 2 gun once ilk seferinde uyuyup 4 saat sonra kalkti. Dun yine yukarda yazdiklarim gerceklesti.

bi gazete makalesi okumuştum. 2. çocuğu olduktan sonra yazmış kadın. "çocuğunuzun üniversiteye gidene kadar tüm gece aralıksız uyuyacağını garanti edebilirim, ama bunun dışında bir şey söylemek yalan olur" diye

okula başlayana kadar normale girmeyebilir...hazırlayın kendinizi :)
  • la noix  (04.02.15 12:23:51)
2.5 aylık bebek sanki zaten o kadar uzun uyumaması gerek 2 saatte bir beslenmesi gerek diye biliyorum araştırın isterseniz
neyse fikir olsun oğlum 11 aylık 21.30 gibi uyutuyorum her saat başı uyanıyor su mama pış pış her gece aynı halinize şükredin:( sizin şimdi gaz sorununuz var sonra bu diş sorununa dönüşecek

  • ayhsegul  (04.02.15 12:25:23)
Ya benim kardeşim annemle yatıyor onu ayrı yatak olayina adapte edemedik iki yatak aldık ikisini de geri verdik öyle yani annem ne zaman yataktan kalksa tak o da kalkıyor ne zaman uyansa o da uyanıyor. Öyle yani 3.5 yaşında ama yapacak bişey yok :(

  • indescribable  (04.02.15 12:26:26)
öncelikle allah bağışlasın bebeğinizi. bu mama konusu bana önemli gibi geldi anne sütü yok galiba ki mama veriyorsunuz? hangi mamayı veriyorsunuz bilmiyorum ama mama kusturuyorsa ve reddediyorsa başka marka kullanın derim. 3 4 tane güzel mama var piyasada. uyanması büyük ihtimalle aç olmasından kaynaklı. kilo alımı nasıl?
bizim ufaklık şimdi 5,5 aylık. ilk aylarda sizin dediğiniz gibi şeyler oluyordu sürekli uyanma gibi, kilo alımı da düşüktü biraz. sonraları emmeye başlayınca düzenli olarak uykusu da eskisine göre daha iyi gibi oldu. ama hala her 2 saatte bir bazen saatte bir uyanıyor.

zor bir süreç ama bebek ay olarak büyüdükçe daha iyi oluyor. doktora mutlaka danışın derim benim anlattıklarım sadece izlenim. her bebek farklıdır. belki başka bir durum söz konusudur.
  • hayatbirfilm_basroldesensin  (04.02.15 12:31:51)
@ayhsegul,

sorum ilk uykuya dalmasi ile ilgili. daldiktan sonra 3-4 saat kesintisiz uyuyor, sonrasinda 1-2 saatte bir uyaniyor ki bu normal bisi.
  • beholderrulez  (04.02.15 12:32:26)
@hayatbirfilm_basroldesensin,

mamayi anne sutu duzene gireseiye kadar sadece geceleri yatmadan kullandik. zaten 2-3 haftadir da hic vermedik. Sut bol Allaha sukur, kilosu filan da gayet iyi. Mamalik bir durumumuz yok yani
  • beholderrulez  (04.02.15 12:34:32)
mamayı çok erken vermeye başlamışsınız. anne sütü yeterlidir. emziğe de alıştığı için emziksiz uyumaz artık. normale girmesi 2 yaşından aşağı olmaz. gece beslenmesine alıştırmayın çok zor olur. bol bol emzirin yapacak bir şey yok...

  • gotic  (04.02.15 12:50:10)