facebook'un önerdiği kişiler

şimdi benim bi hesabım var arkadaşsız, milleti stalklıyorum.
en sonunda facebook bana en sık arattığım kişileri önermeye başladı "madem tanıyosun al ekle işte" diye.

acaba bu sık arattığım kişilere de beni öneriyor mudur facebook?
benim olduğumu bilmeleri imkansız, ama bana öneriyordur gibime geldi

sadece spotify ve "GERZEK" facebook üzerinden baglanmadan kullanamayacagin uygulamalar icin kullandigim hesabim var.

benim ziyaret ettigim kullanicilara öneriyor beni.

stalkerlik cok asagi bir kurum. vazgecin. ne anlami var?
  • wiillii  (04.02.15 00:23:24)
Facebook graf algoritma yapısını kullanıyor. Ve evet, aratmalarda bir şekilde graf oluşturuyor ve sana da ona da öneri olarak gidiyor. Sana öneri olarak gelenlerin bir kısmı da sana bakanlar aslında.

  • Cursed Chico  (04.02.15 00:35:48)
Bizim arattığımız kişiler de bize öneri olarak çıkıyor.

  • ron dennis  (04.02.15 00:43:16)
profile- activity log - more deyip orda search kısmına gelip görebilirsiniz aramalarınızı. Ordan silinebiliyor da. Belki silmek iyi gelebilir.

Facebook, gizlilik ihlal olmayhacak dedi ama çok saçma şeyler yaptı. Bir grubun üyelerine bakabiliyordun ya da sayfanın, yaş cinsiyet aratabiliyordun. Şu an bunlar yok ama bu öneri olayı kanıtım olmamakla birlikte oluşturulan sorguların yani aramaların da etkisi olduğunu düşünmeklteyim.
  • Cursed Chico  (04.02.15 00:46:41)