Ankara ulaşım

Koru metrosundan yenimahalleye taksi gider mi? Giderse ne kadara gider? Gitmezse beni yarın gece saat 11-12 sularında yakına bi yere götüren çıkabilir mi?

Durum şu, askerim. Kıbrıs'tan dokuz uçağı ile ankaraya geleceğim oradan Kızılay oradan metro ile koru metrosu. Turkuaz tokiye gitmem gerek arkadaşımın yanına ancak son otobüs 11 de. Çok açıklayıcı anlattım sanırım. Çaresizlik.

Turkuaz toki dedikleri yer yenimahalle olarak geçse de yenimahallede değil. Koru da yenimahalle olarak geçiyor zaten.

Yol da şu: bit.ly

Bu vakitte oradan taksi götürür ama ankara'da taksi pahalı biraz. 40-50 tl civarı tutar aşağı yukarı.
  • alicia dominica  (03.02.15 20:27:56 ~ 20:28:49)
koruda indin ya orada zaten taksi var diye hatırlıyorum atlarsın 20-30 liraya falan götürür diye tahmin ediyorum. ayrıca kontrol ettim son otobüs 23:40'ta turkuaz+yapracık birleşik olarak kalkıyormuş yani otobüs var belki yetişirsin.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (03.02.15 20:29:00)
100 mtsi 0.24 tl diyor sanırım mesa plaza-yukarıyurtcu mh arasi 15 km bu da 36 tl yapar. 30 tlye götürme ihtimali var mı? Taksici tanıdığı olan falan?

  • nebibecks k  (03.02.15 20:30:27)
zor valla oradan mümkün değil dönüşte yolcu bulamaz o yüzden sanmam. ankara için fena bir rakam bile değil cidden pahalı ankara'da taksi. lanet olası ankara ve taksileri.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (03.02.15 20:32:17)
Otostop şansım nedir? Nasıl bi yol?

  • nebibecks k  (03.02.15 20:33:43)
eskişehir yoluna çıkarsın orası karayolu zaten atlarsın bi arabaya ki çok araba vardır, karayolları eğitim tesisleri veya çankaya üniversitesi sapağında inersin çankaya üniversitesi sapağı daha kolay olur sağda görülüyor zaten oradan binersin taksiye daha az ödersin.

edit: ama amacın eskişehir yoluna çıkıp otostop çekmekse koru'da inme. daha önce, eskişehir yoluna daha yakın bir durakta in. koru durağı biraz uzak eskişehir yoluna.
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (03.02.15 20:35:57 ~ 20:36:48)
Teşekkür ederim çok.

  • nebibecks k  (03.02.15 20:49:12)
öncelikle taksinin km başına 2,70 lira yazması lazım yeni zamlandı. açılış da 3,10.
eskişehir yolu transit bir yol otostop için durmaz pek kimse. otostopa kalkışacaksan ümitköy durağında inmen gerek.

  • domates yiyom  (03.02.15 22:24:02)
bu arada çayyolu 1-2 istasyonunda in, koru içeride kalıyor.

  • yatagants  (03.02.15 22:25:43)