adının aşk olması için...

- normal olarak iki kişinin birbirini tanıması sevmesi mi gerekiyor?
- yoksa bi kişinin sevmesi beğenmesi durumu da (platonik) aşk mıdır?

geçen gün bi kız arkadaşla tartıştık da, o aşk deyince illa iki kişinin tanıması sevmesi gerektiğini iddia etti. ben de "sağlıklı olmasa bile" bi kişinin hissettiğinin de, hatta görmese bile birinin fotoğrafına bile (sevmek zamanı misali) aşık olunabileceğini iddia ettim.

velhasıl haksız mıyım ben bu konuda, sonuçta yaşanması gereken aşktan değil, aşktan bahsediyoruz.

Bir kisi baskasina girmesede asik olabilir de olmasa daha ii tabii...

Birinde yasamak var digerinde yasamaya dair hayaller.
  • selam  (03.02.15 19:09:12)
Cogu insanin dusundugunun aksine ask tek kisiliktir. Aski iki kisilik yapan sey emektir sevgidir. Yoksa herkes kendi icinde yasar askini.

  • Solem2  (03.02.15 19:53:30)
zor is. kafa yormayin bence. binali yildirim'in dedigi gibi siyirirsiniz. :)))

  • joy luck club  (03.02.15 19:56:30)
Asıl tek taraflı olan aşk. Öylesi daha acı çünkü.

  • mandalina kokusu  (03.02.15 21:07:59)