Uyumamam Gerek! Ama nasıl?

selam uykucu şirinler;

şimdi güne 05.45'de başlayıp 10 saatlik bi iş mesaim + 2 saatlik bi kursa gidiyorum hafta içi 4 gün. akşam eve gelmem 22.00 civarı oluyor ve yemek falan 23.00 civarı boşa çıkıyorum. fakat bu saatten sonra da uyku basıyor çok fena ders çalışamadan küt diye uyuyorum.

Kahve içmeyi pek sevmediğimden içebildiğim tek kahve nescafe bol sütlü bol köpüklü ya da filtre kahve ama o da bol sütlü ve şekerli.

Nasıl uyanık kalırım? Ben ders çalışmak istiyorum ama koltuğa oturur oturmaz uyuyorum. Nasıl yapmalı? Ne yapmalı?

hani çok acı da olsa az bi kahve seni sabaha kadar götürür bile dense razıyım.

bu arada yaşım 28 hayatımda türk kahvesi içmedim. sevemedim onu da dipnot olarak belirteyim.

bi buldurun be olum :(

kafein uzun vadede etkilememeye başlıyor. başın ağrımasın diye içiyorsun sadece.
uyku kaliteni arttıracak şeyler belki dolaylı yoldan işe yarar.
mithat bereket hastalığına dikkat.
  • namus ninjası  (03.02.15 15:47:54)
Yesil cay icebilirsin.

  • mesutcang  (03.02.15 15:49:03)
yeşil çay işe yarar mı?

  • pomaklar  (03.02.15 15:50:14)
2 avuç kuru üzüm göm. enerji verir uyku dağıtır. ben öyle yapıyorum.

  • komando kani var bende  (03.02.15 16:07:16)
Bende kahve işe yaramıyor öğrenciyken çok fazla tükettiğim için ama yeşil çay içince uykum açılıyor ikisinin de etkisini denemelisin.

  • k  (03.02.15 16:11:48)
yeşil çay bu lipton tarzı mı yoksa aktardan falan alıp demleme mi? hangisi daha etkili olur?

  • pomaklar  (03.02.15 16:17:16)