[]

Portatif Saat

Merhaba arkadaşlar;

Aklımda çok güzel bir portatif saat tasarımı var, işleyiş ve görünüş bakımından her şeyi düşünülmüş. Fakat bu saatin patentini almak dışında saati nasıl oluşturabileceğim ve bir nesnel fikir haline getirebileceğim konusunda sıkıntılarım var haliyle. Bu konuda bilgisine ve samimiyetine inandığım insanların yorumlarını bu başlık altında görmek isterim, arzu ederlerse özelden mesaj da atabilirler.


 
tasarimlarda genelde pek koruma yapilmiyor. cünkü takip etmesi ve legal isleyisi biraz zor.

örnegin ayakkabi modelleri.

patent almaktansa yapin üretin ve satin. böylee sizin ürününüz olarak bilinir ürün ve taklit edilse bile sallanmaz.

nesnel ürüne dönüstürme olayi ne bahsettignizle alakali.

örnegin sadece döküm ya da prototip mi? 3d yazicilar revacta yapilabilir, el yeteneginiz var ise kalibini sizde cikarabilirsiniz.

kisaca fikirler maalesef eger tamaen ürün haline getiremiyorsaniz para etmiyor.
  • kurnaz  (03.02.15 15:24:35) 
açıkçası istediğim temel yardım fikrimin nasıl ürün haline getireceğim. Bunun için saat üretimi yapan bir yer ile mi konuşmam gerekiyor o halde? @kurnaz


  • chess.is.my.life  (03.02.15 15:36:46) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.