Ales

Sorum çok kısa olacak, cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

-Bu sınavın içeriği nasıl oluyor? Bir matematik öğrencisiyle felsefe öğrencisi aynı sınava görmiyor, öyle değil mi?

-Bölümden bölüme değişikler varsa eğer bu değişikliğin nasıl olduğu, yani sınavlar ve içerikleri bilgisine nereden ulaşabilirim?

not: Soracaklarımı önceden Google'ladım biraz ancak bu konu hakkında internet çöplüğe dönmüş, birazda serde tez canlılık var, bende sizin bilgilerinize güvendiğim için size sorayım istedim.

-türkçe ve matematik (her birisi iki bölüm türkçe 1-2 mat. 1-2)
-bölümden bölüme değişiklik yok. okuduğunuz alana göre ya türkçe 1-2 mat 1 ya da türkçe 1 mat 1-2 çözüyorsunuz
-geçmiş sınav soruları internette bulabilirsiniz ya da herhangi bir kitapevinde geçmiş yılların ales sorularını bulabilirsiniz.
  • rakicandir  (03.02.15 10:33:26 ~ 10:34:11)
Sözel 1, Sözel 2, Sayısal 1, Sayısal 2 olmak üzere 40'ar sorudan toplam 160 soru soruluyor.

Sayısal ve Eşit ağırlık bölümleri: Sözel 1, Sayısal 1, Sayısal 2 bölümlerini,
Sözel bölümler: Sözel 1, Sözel 2, Sayısal 1 bölümlerini çözüyor.

Her bölümün öğrencisi/mezunu aynı sınava giriyor ve Sözel 1, Sayısal 1 bölümlerini çözüyor. 2. bölümler ise yukarıda yazdığım gibi değişken.

Şurada da sormuşlardı. Ales yazarsanız baya soru çıkar:

www.eksiduyuru.com
  • osurdum  (03.02.15 10:35:38 ~ 10:54:42)
Sayısal ve eşit ağırlık bölümleri sözel 1, sayısal1-2 çözüyor, lakin katsayıları farklı hesaplanıyor. Misal sayısalcıların sayısal 2 soru katsayıları eacılarınkinden yüksek, eacıların sözel soru katsayıları sayısalcılarınkinden yüksek.

Sözel bölümler de sözel1-2 sayısal 1 çözüyor.
  • buff  (03.02.15 10:50:01)