Veri Kurtarımı Sonrası

Merhabalar herkese, harici diskimden silinen bi ton dosyayı r-studio ile kurtardıktan sonra neler kurtarılmış diye bakarken "RIFF" dosyaları gördüm bir sürü, hepsi toplam 800 gb civarı. Bunları açmak istedim ama başaramadım. her biri de 4 gb 8 g 12 gb 500 mb gibi dosyalar. Bu dosyaların neler olduğunu nasıl anlayacağım veya nasıl açacağım ?

ikinicisi kurtarılan resim dosyalarının boyutu yazıyor ama açamaya çalıştığım zaman açamıyorum. bunu nasıl halledeceğim?

üçüncüsü ise mesela bir klasör şeklinde kurtarılmış dosyaların bazılarının boyu var bazıları ise aynı ismi ile bulunmuş fakat boyutu yok, bunları kullanabilme şansım var mı ?

bir de benim harci disk 931 gb ama neredeyse 2,5 tb veri "kurtardım" nasıl oldu anlamadım. hatta alan yetmediği için abort etmek zorunda kaldım. bu da baya ilgincime gitti.

yardım eden veya etmek isteyen herkese şimdiden teşekkür ederim, iyi geceler.

Verinin izi kalmıştır sadece. Senin kurtardığın çoğu dosya da sadece iz. Boş yani.

  • cetoxim  (03.02.15 08:49:23)
peki alan kaplaması ve belirli bir boyutu olması neden?

  • ne zaman yazar yapacaksiniz la  (03.02.15 16:03:03)
dosya bozulmasından kaynaklanıyor. mesela bozuk flash belleklerin içlerinde bazen 200gb boyutunda dosyalar oluyor. halbuki 4gb flash bellek.

  • cetoxim  (03.02.15 21:52:43)
boyutu görünen dosyayı kullanabilitem sıfır mı tam olarak onu kesinleştirmek istiyorum. bozuk tamam, ama eskisi gibi ismiyle boyutuyla duruyor. kod yapısı mı bozuluyor ? içi mi çürümüş ? tam olarak nasıl ?

  • ne zaman yazar yapacaksiniz la  (03.02.15 23:32:10)
hex kodları bozuluyor. bu yüzden başlangıç ve bitiş noktaları olmadığından açılmıyor. boyutuna göre gelince, denemek gerek..

  • cetoxim  (04.02.15 08:01:52)
Anladım hocam, çok teşekkür ederim.

  • ne zaman yazar yapacaksiniz la  (04.02.15 09:03:20)