Hangi Araba

Selamlar.

Bir araba sorusu da benden olsun o zaman. 36-37 bin tl civarı bütçem var. Benim aklıma yatan üç seçenek var bu fiyat aralığında.

- Ford Fiesta 1.4 dizel (2011 ya da 12 model, 60 bin km civarında kazasız boyasız denk geliyor bu fiyata)
- Opel corsa 1.3 dizel ( 2012 ya da 13 model, 20 bin km civarında, sıfır ayarında araçlar bulunabiliyor)
- Toyota yaris 1.0 sıfırı.

Öncelikle "az daha koy x al" demeyin çünkü bu para az daha konmuş hali zaten. Bir de "üçünü de alma" diyecekseniz bile hiç olmazsa bu üçü arasından hangisini alırdınız onu da ekleyiverin. Aklıma bunlar yattı çünkü.araçtan beklentim az yakması ve az sorun çıkarması.

şartlar buysa eğer sıralama şu şekilde;

1- yaris;
2- opel;
3- ford.
  • Lt. Col. Frank Slade  (02.02.15 22:30:03)
az sorun çıkarsın diyorsan: toyota yaris

  • komando kani var bende  (02.02.15 22:32:02)
ben olsam fiesta alırım. zaten ben oldum ve fiesta aldım :) çok da memnunum allah kaza bela vermezse eğer. arabamın kar kış ve yakıt performansı gayet iyi. hızlı kaçıyor bence en önemli şeylerden biri o. araba tepki veriyor hareketlerine yani :) biraz kamyoncu ağzı stayla oldu ama kusura bakma artıkın :)

bir de ben yaris için hep kötü şeyler duyarım arkadaşlarımdan filan onu da paylaşayım dedim.
  • antalya12  (02.02.15 22:36:00)
Az yakmasi ise c4 tavsiye ederim siddetle

  • accorbite  (02.02.15 22:38:30)
az para çıkar benim arabayı al.

üçü içinden fiestayı al.
  • optum kib bye  (02.02.15 22:39:42)
ben corsa kullanıyorum. gayet memnunum. dolayısıyla tercihim corsadan yana.

  • cinayet saati  (02.02.15 22:46:28)
Ben olsam Yaris' in sıfırını (mk3) değil ikinci kasasını tercih ederdim, çünkü açık ara daha iyi bir otomobil.

Üçü arasında Fiesta, sürüş özellikleri en iyi olanı. Go-cart gibi yola yapışıyor.

Mk2 Yaris- fiesta arasında kalsam, sorunsuzluk ve fiyat açısından temiz bir Yaris alırdım.
  • pozzecco  (02.02.15 22:47:55)
fiesta'yı bi kullan, kafandaki bütün sorular silinir zaten.

  • patronun yegeni  (02.02.15 22:50:46)
Bu üç aracın arasından en beğendiğim benim de fiesta, ama kmsi nispeten yüksek olacak diye çekincem. Yaris de iyi ama onda da 1.0 motor yokuş çıkmaz falan diyorlar. Corsa da az yakıyor az kmde bulunur diye dahil ettim.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (02.02.15 22:52:28)
o kadar para verip b segmentinde araç almam ben olsam. üzerine koyamam demişssin o zaman model inip c segmenti araç al bence. örneğin corolla ya da fransız c4 fluence, ne bilim astra, aklıma başka gelmiyor şu an.

ama illa bunlar arasından seç dersen, 1,3 ve dizel olması hasebiyle opel.
  • hayatbirfilm_basroldesensin  (02.02.15 22:57:18)
Sıfır her zaman iyidir bu yüzden toyota marka seçecek olsam ford

  • gündüz m  (02.02.15 22:58:56)
Araç mekaniğinden anlamam ama görüntü olarak
1-corsa
2-fiesta
3-yaris
  • six packsiz  (02.02.15 23:05:44)
Sağlamlık olarak yaris

  • mirty  (02.02.15 23:35:33)
Corsa. Bizim 1 sene once sifir aldigimiz corsa hala ayni para ediyor.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (03.02.15 05:17:43)
Corsa en mantıklısı. Yaris de ikinci tercihin olsun.

  • arnold schwarzeneger  (03.02.15 08:08:36)