Kredi notu diye birşey olduğunu yeni öğrendim

Bugüne kadar kredi kartı borçlarımın son ödeme tarihini çoğu zaman üşengeçliğimden dolayı geçirdim ama bunlar çok büyük meblağlar değildi, en fazla faiz gelir filan sanıyordum.

Bugün kredi notu diye birşey olduğunu öğrendim (tamam vurmayın) girdim kredi notuma baktım birşey anlamadım doğal olarak.

Kredi notum capste, bu işlerden anlayan varsa notuma bir bakabilir mi ortalamanın altında mı üstünde mi durum ne?
Bir de bu kredi notunu yükseltmek için ne yapmak gerek?

not iyi ya, en yüksek 1900 zaten.

detaylı raporda gözükür ne zaman neyi geciktirdiğin.
  • passion rules the game  (02.02.15 16:11:33 ~ 16:11:51)
www.findeks.com

not fena değil. 1 alt sınır, 1900 üst sınır, sizinki üst sınıra yakın.
  • inheritance  (02.02.15 16:11:49)
notun yüksek ama limitin düşük. öğrencisin muhtemelen.

  • corneillus  (02.02.15 16:14:22)
benim 500. Kimse kredi kartı vermiyor :D

  • oğlum çok zor lan  (02.02.15 16:57:48)
@oğlum çok zor lan çalışıyorsanız maaş hesabınızın olduğu bankaya başvurun ufak limitli de olsa çıkar bi kart onu düzenli öderseniz puanınız artar. Ancak her başvuruda puanınız düşer yakın zamanda red yediyseniz bi sene falan bekleyin.

  • nuka cola  (02.02.15 17:45:11)
öğrenciyim :( kart borcumu ödemedim elimden aldılar. Ben de hırs yaptım, 4 kez red daha yedim. Artık kaç sene sonra verirler bilmem.

teşekkür ederim bilgi için.
  • oğlum çok zor lan  (03.02.15 00:36:49)