İş yaptığımız firma

Daha dogrusu hizmet aldığımız bir alman firma var.ulan sartları duyunca dedim burda calışanlar ne şanslı falan.

Etik acıdan garip geldi bi an ama burada calısmak için ne tür bir girişim sancısız olur?

Gelen adamı referansa koyup cv mi mail atsam arıza cıkar mı sizce? İlişkilerimiz baya iyi firmayla referans olacak kişi de yardımcı olabilirim dedi

bazı firmalarda sözleşe şartlarında oluyor; hizmet verdiği kısımdan eleman alması yasak. hatta istifa ettikten 1 sene sonraya kadar transfer yasak. böyle bir madde yoksa sıkıntı olmaz.

  • yazar yazmaz yazan yazar  (02.02.15 14:07:17)
aynen belirtilmis, cogu sirket calistigi sirketten eleman almaz. ya anlasmalar vardir ya da bazen sirket bize de aynisini yapar diye düsünür.

  • kurnaz  (02.02.15 15:01:56)
Benim çalıştığım kurumun hizmet aldığı bir firma var. Tanınmış, şartları falan da iyidir ama centilmenlik anlaşması gereği oraya geçemiyoruz. Girmek isteyen oldu, son aşamada karşı tarafın insan kaynaklarından döndü görüşmesi olumlu bitmesine rağmen.

Diğer mesele de, başvuru yaptığın öğrenilirse kendi firmanda sıkıntıya düşebilirsin, bu adam işten ayrılacak diyip ona göre tavır alabilirler.

En temizi arada bir anlaşma ya da sözleşmenin olup olmadığını öğrenmek, eğer sorun olmuyorsa tanıdıklar aracılığı ile sessizce yürümek.
  • Lethe  (02.02.15 15:28:42 ~ 15:30:23)