chrome ile ilgili bazı sorular

Merhabalar,

2 tane sorum olacak.

Chrome tarayıcısından internete girdiğimde ve herhangi bir yere yazı yazdığımda(örneğin şu an bu duyuruyu yazarken), Türkçe kelimelerin altını kırmızıyla çiziyor, ingilizceleri çizmiyor. Yani sanırım bir şekilde yazma dilimi ingilizce olmuş. Bunu nasıl düzeltebilirim?

Diğer sorum da, Chrome'da arama çubuğunda yazmaya başldığımda arama tahminleri getirmiyor artık. Eskiden getiriyordu. Bunu nasıl düzeltebilirim?

Teşekkür ederim.

oturumun açık mı yani kendi isminle açtın mı?
Sonra sağ üstte üç çizgi var ona tıkla. oradan ayarlara gir. gelişmiş ayarlarda otomatik doldurmayı etkinleştiri tıkla onun daha da altında dil seçeneği var. onu da türkçe yap...

  • gotic  (01.02.15 22:17:58)
ayarları kurcalarsan ikisini de göreceksin.
otomatik doldurma değil gizlilikte ikinci kutuya tik atacaksın. çok uzun yazamadım şimdi.

  • domates yiyom  (01.02.15 22:20:00 ~ 22:21:03)
1) Ayarlar > Gelişmiş > Diller'den ekleyebilirsin.

2) Bi' uygulama yüklemişsindir bozmuştur. Ayarlar'dan arama motorunu tekrar google'a ayarlarsan düzelir.
  • ben yapmadim miki yapti  (01.02.15 22:20:34)
dediğiniz her şey işaretli, türkçe seçili, ama durum değişmiyor.

  • mukrime  (01.02.15 23:27:04)
kaldır tekrar yükle

  • domates yiyom  (01.02.15 23:28:35)
kaldırıp tekrar yükledim zaten gene olmadı.

ayarları sıfırladım tahmin kısmı geri geldi ama hala Türkçe kelimelerin altı kırmızı çizgili. bunu nasıl düzelteceğim acaba...

yani türkçe seçili ve şu yazıyor:
Google Chrome bu dilde görüntüleniyor
Yazım denetimi için bu dil kullanılıyor

ama yine de çizgiler var. ingilizce kelimeler yazınca yok.
  • mukrime  (01.02.15 23:30:11 ~ 23:35:08)