Torrent siteleri, seedbox vs.

iptorrents'ten hesap edindim bi tane. çok fazla private tracker tecrübem yok, torrentleech hesabım vardı bir aralar ama çok kullanmıyordum, sonra bi şekilde banlandı neyse.

şimdi bu iptorrents hesabını da bir süre kullanmayacağım, bu arada başına bişey gelir mi, aktif olmadığım için falan banlarlar mı hesabı? bi de bu seedbox işi nasıl oluyor tam olarak? sitede freeleech dosyalardan bir şeyler indirdim upload edeyim diye, hız zaten boktan o kısmını geçtim işin benden dosyayı çeken de kimse yok. 1 dosyada 300 mb kadar upload yapabildim sonra onda da kimse kalmadı çeken. galiba bu freeleech dosyaları indirdikten sonra ya 1:1 olacak şekilde upload etmemiz gerekiyor ya da 300 küsür saat gibi bi zaman beslemenin açık kalması gerekiyormuş.

neyse uzun oldu özet geçeyim, varsa denemelik ücretsiz bir seedbox, yoksa en ucuzundan bir tane lazım bana. bi de kabaca nasıl kullanacağımı anlatırsanız sevinirim. teşekkürler.

az biraz serverlardan anlıyorsan, digitalocean'dan aylık 5 dolarlık (nette bir sürü 10-15 dolarlık kuponlar var) sunucu kiralayıp, kendi seedbox'ını oluşturabilirsin diye düşünüyorum.

  • eksi sozlukte eksiyen adam  (01.02.15 20:24:11)