Yeni bilgisayar aldım, çok sorunlu ?

Arkadaşlar vatan bilgisayardan linkteki bilgisayarı aldım.

www.vatanbilgisayar.com

Acil bir işim var salı gününe yapılması gereken bilgisayarla. Sürekli internet kullanmam gerek. Ama bu içine sıçtığımın bilgisayarı yeni olmasına rağmen çok yavaş. Google chrome da bir şey aratıyorum 30 saniye bekliyorum. Telefondan girip bakıyorum sürekli elimin altında bilgisayar varken. Bilgisayarda genel bi problem var mı bilmyorum. İşletim sistemi windows 8.1 ve tüm sorun bundan kaynaklı sanırım. İşimi halledemedim ve üstüne inanılmaz zaman kaybettim.

Ne yapayım arkadaşlar? İnternetteki her şeyi denedim. Tüm tarayıcıları kurdum (opera, mozilla, chrome, ie12) hepsi hayvanlar gibi yavaş.

Yorumlarınız için teşekkürler.

Not: Oyunlar yağ gibi akıyor ve bilgisayar 30 derecede çalışıyor. Bu kısmında bir problem yok.

Not 2: ESET nod32 ile virüs taraması yaptım. Bir şey çıkmadı.

bilgisayarda sorun yok internetiniz yavaş. modemle aynı odada çalışın.

  • check minus  (01.02.15 16:04:07 ~ 16:04:16)
Sorun bilgisayarin hizinda degil de ag baglantilarinizda gibi. Herhangi bir proxy, vpn kurulu mu kontrol edin. Kullandiginizdan farkli bir DNS ile baglanmayi deneyin.

  • crown  (01.02.15 16:04:25)
(bkz: 1 şubat 2015 internet yavaşlığı) bu da olabilir.

  • check minus  (01.02.15 16:08:48)
telefonla aynen girebiliyorum. bastığım anda. tabletim var onda da tıkladığım anda sonuçlar geliyor. sorun kesinlikle bilgisayarda ful çekiyor şu anda internet de

  • cemlemikonusuyorsun  (01.02.15 16:10:11)
bilgisayarda her şey kapalı

  • cemlemikonusuyorsun  (01.02.15 16:15:59)
kabloyla deneyebilecek imkanım yok şu anda ama telefon ve tabletin tamamen hızlı olması bilgisayarda bi sorun olduğuna işaret ediyor gibi

  • cemlemikonusuyorsun  (01.02.15 16:23:36)
yeni bilgisayar internete bağlandıktan sonra sırayla tüm programları güncelliyor. bu güncelleme gerçekten büyük olabiliyor. bi kontrol edin, pc'de problem yok gibi...

  • her giriste sifresini unutan adam  (01.02.15 16:25:39)
baktım herhang bir güncelleme yok. speed test yaptım 10mbit çıktı. chrome hala ölümcül yavaş.

  • cemlemikonusuyorsun  (01.02.15 16:50:29)
en başından beri kapalı hala yavaş pc

  • cemlemikonusuyorsun  (01.02.15 16:56:18)
bayadır arıyorum benzer bi ayar bulamadım. bulursam yazıcam buraya

  • cemlemikonusuyorsun  (01.02.15 17:18:03)
Cozumu buldum. Wireless baglanti ayarlarini tek tek kafama gore denedim. Deneme yanilma yontemiyle sonuc olarak calisti.

  • cemlemikonusuyorsun  (02.02.15 09:29:53)