Avukatların kazançları

5 6 yıllık bir avukat ne kadar maaş alır?

bana göre az sana göre çok.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (01.02.15 01:00:39)
Net rakam söyler misin:))

  • cenkist  (01.02.15 01:11:34)
benim tanıdığım liseden bir abi 7 bin alıyor. universite lumiere lyon 2 hukuk fakültesi mezunu, ankara üniversitende 2 sene master, şimdi ankara'da bulunan yabancı bir hukuk firmasında calısıyor. baska bir şey bilmiyorum. ayıptır sorması ne kadar alıyorsun diye sorduydum (öyle çekinmeyiz aramızda) söylediydi. yalan oldugunu sanmıyorum hem dürüst biridir hem yeni aldığı bmw x3'ten anlasılıyor fena kazanmadıgı.

  • fransizkalanadam  (01.02.15 01:16:16)
söylemem tik atmıyon çünkü.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (01.02.15 01:20:51)
Attm

  • cenkist  (01.02.15 01:25:12)
yabancı veya elit hukuk şirketlerinde stajyerler bile 2500 3000 üzeri alıyor. kaynak: gsü hukuk mezunu arkadaşlarım. 6 7 senede 5-6 bin olur herhalde

ortalama bir hukuk bürosunda da bir sürü koşturmaca, amelelik, ıvır zıvırla 1500'e başlayan adam tahminen 2500 3000'e ulaşır orada kalır. kaynak: edirnekapı yurdundaki oda arkadaşım, ist hukuk mezunu

rakamlar biraz yaşam tarzı gözlemi biraz da götten sallama tahminlerdir, yanlış olabilir
  • i ve been mistreated  (01.02.15 01:29:48)
Cok ciks ve buyuk burolarin uluslararasi hukuk ticaret vs isi yapan yurtdisi masterli avukatlari iyi aliyodur. Ama meslegin yuzde sekseni normal hukuk burolarinda 1500 ile baslar. 9 yillik avukat 2500 aliyor. Hukuk musaviri var bildigim yaslica bi tip 5000 aliyor.

  • photo85  (01.02.15 07:28:51)
in-house olursa biraz daha fazla kazanırsın. 4.000-5.000 gibi bir şey olur.

normal ofiste çalışırsan alacağın en fazla 3.500 olur.

ama bunlar benim gözlemlerim. bir de çok değişken, şimdi 5 senede dünyanın en büyük avukatlık ortaklıklılarından birinin türkiye şubesine ortak olan da var, icra dairelerinde ömür çürütmek zorunda kalan da var.
  • dogyman  (01.02.15 07:59:52)