alıp da okuyamadığınız kitaplar için

siz de üzülüoyr musunuz ? evde şu an okuyamadığım baya kitap var -martin eden, yolda, genç werther vsvsvs- bir türlü giremiyorum içine kitabın. ama sanki bugün okumazsam da bir daha okuma fırsatım olmazmış gibi paranoyakça hisler içerisindeyim. neyse. yalnız değilim dimi ?

yalnızsın. resmen wow game card aldım diye hayatım o oldu. 4 hafta sonra bitiyor süresi. bitsin şu aldığım kitapları okuyacağım. en az birini bitirmeden de dönmeyeceğim.

  • nawar  (31.01.15 18:44:55)
Değilsin.
Ben bazı kitapların zamanı olduğunu düşünmekle beraber onları bu aralar okumazsam hiç okumayacakmışım gibi bir hisse kapılıyorum.

  • m e b  (31.01.15 18:45:47)
@m e b işte bahsettiğim hissiyat bu..

  • kablelvuku  (31.01.15 18:50:37)
bir e kitap okuyucu al.okuyamadığın kitaplar için harcanan paradan ötürü maddi, o kitaplar için kesilen agaçlar için manevi derde sıkıntıya düşme.en iyisi e kitap.çünkü bende zor beğenen bir insanım.20 sayfa okuyup bıraktığım çok kitap oluyor.hepsine para verseydim üzülürdüm.en iyisi e kitap.binlercesi ücretsiz var nette.

  • somali carsi alayina karsi  (31.01.15 18:52:40)
yoooo yalnız değilsin. tam da aynı duygular içerisindeyiz aynı zaman diliminde. ben şu an bilgisayarı kapatıp başlıyorum ama okumaya.

  • kakao  (31.01.15 18:59:40)
Sanal kitap fuarı şeysinden dolayı bissürü kitap var evde okumadığım. İşin kötüsü yeni kitaplar almaya da devam ediyorum. Kitap almayı seviyorum sanırım.

  • monty python  (31.01.15 19:10:31)
Üzülüyorum. Tekrar deniyorum sonra. Belkiseneler sonra oluyor o deneme.

Şöyle de bir şey var: tsundoku
  • whimsical  (31.01.15 19:56:47)
Werther'i filan bilemem sıkıcıydı biraz da, şu Martin Eden'e bir şans verseniz.

Genel olarak da; şöyle saatinizi kurun mesela, bugün 10 dakika kitap okuyacağım diye. 10 dakika sonra kapatın kitabı. Zaten ilk başta sarmaz, sonra kitap sardıkça da daha fazla okursunuz zaten.

soruya cevap: evet üzülüyorum ben de. internet nedeniyle kitap okumaya vakit ayıramaz oldum. Diziyorum üstüste, olabildğince yemek yerken filan alıp birini okumaya çalışıyorum.
  • firez  (31.01.15 21:26:13 ~ 21:49:51)
Bende de martin eden var ya. Ama üzülmedim çünkü dünyanın en sıkıcı kitabı. Ben genelde erteliyorum kışın okuyamadıysam yaz Kitabıdır diye filan. Yazın dene sen de mesela okumayı.

  • wibbly wobbly timey wimey stuff  (01.02.15 10:26:51)
dün gece başlayıp bugün öğlene doğru bitirdim kitabı nihayet. :)

  • kakao  (01.02.15 13:41:29)