ikili anlaşmanın olmadığı okulda erasmus

hemen soruma giriyorum, diyelim ki okulumun y üniversitesiyle anlaşması var fakat z'yle yok. ben z üniversitesine gitmek istiyorum ve kalkıp z üniversitesine mail atıyorum ortalamam şöyle böyle okulumun anlaşması yok ama sizin okulunuzda erasmus yapmak istiyorum diye.

ilk olarak karşıdaki okul bunu kabul eder mi?
ikinci olarak kabul edilmesi durumunda benim okulum bana hibe verir mi? ( sınava girip hibe aldığımı sayıyoruz yani sadece anlaşmalı okullar için mi verilir bana )

çok teşekkürler *-*

erasmus kordinatörüne bildirirsen anlaşma yapmaya çalışıyorlar diye biliyorum.

  • tosunpasa  (31.01.15 18:06:45)
@tosunpasa ama onun bir dönemi var sanırsam ben güze gitmeyi planlıyorum o zamana kadar hallolur mu sonuçta oradan da buraya öğrenci gelecek vs uzun iş değil mi

  • dedi ayca  (31.01.15 18:12:02)
o kadar zor bi olay diye biliyorum ama emin değilim.

  • tosunpasa  (31.01.15 18:34:14)
anlaşma şart. anlaşmayı yapabilirler. benim bir arkadaşım yaptı.
ben de denedim ama benim bölüm başkanım istemediği için işlemleri başlatamadık bile.

  • mesgul ve huzursuz  (31.01.15 22:22:11)